Nacionalinėje dailės galerijoje prasideda projektas „Ornamentas“

2012 m. spalio 2 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Spalio 6 d., šeštadienį, 16 val. Nacionalinėje dailės galerijoje startuoja projektas „Ornamentas“.

„Ornamentas“ – tai pasakojimas apie meno istoriją ir menininkus joje. Penki jaunosios kartos lietuvių menininkai Julijonas Urbonas, Gintaras Didžiapetris, Arnas Anskaitis, Marija Olšauskaitė ir Mikas Žukauskas, pristatys įvairaus formato meno projektus, susijusius su jų kūrybai ar mąstymui svarbiais menininkais, rašytojais, teoretikais, meno kūriniais ar pačiu kūrybiniu procesu. Meno pasaulis tampa jaunųjų menininkų apmąstomu objektu, sykiu jie dalyvauja kito – dabartinio meno istorijos etapo, jos galimo centro bei pakraščių kūrimo procese: jį pratęsia ir kuria galimybes naujiems naratyvams didžiojo pasakojimo skliaustuose.
Žiūrovai „Ornamento“ kviečiami pokalbiui apie bendrai kuriamą istoriją, naujus jos segmentų derinius ir interpretacijas.

Projekto kuratorės: Dovilė Tumpytė ir Gerda Paliušytė.


Spalio 6 d., šeštadienį, 16 val. aikštelėje prie centrinio įėjimo į NDG vyks pirmasis „Ornamento“ susitikimas su  Julijonu Urbonu.

„Kaip man gaila lubų ir sienų. Juk jos – puikiausia erdvė. Kodėl niekas jų nenaudoja?!“ – tarė Trisha Brown, išlipdama pro langą pasivaikščioti namo fasadu. Žinoma, šiuolaikinio šokio pradininkė į vertikalias vaikštynes leidosi ne su baleto bateliais, o naudodama aukštalipių įrangą. Tokiu būdu ji ne tik pristatė naują choreografijos žodyną ir erdvę šokiui, bet taip pat pademonstravo, kad tokie choreografiški atradimai dažnai kyla iš pasikeitusios daiktiškos aplinkos, šiuo atveju – namo ir saugos apraišų derinio. Būtent pastaroji įžvalga įkūnija mano plėtojamą dizaino choreografijos metodiką – žmogaus judesių kūrimą, naudojantis daiktais. 
J. Urbonas

Paskaita-atrakcionas rekonstruos žymios amerikiečių choreografės Trishos Brown kūrinį „Vaikščiojimas siena“ (Walking on the Wall, 1971). Horizontalų vaikščiojimą galės išmėginti ir žiūrovai. Rekomenduojame avėti patogią avalynę ir vilkėti tinkamus rūbus.

Iliustracijoje: Mėnulio gravitacijos simuliatorius, 1963 m. gruodžio 11 d., NASA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *