Meninio dueto Liudmila personalinė paroda „Karmagedon“ projektų erdvėje „Editorial“
artnews.ltIki gegužės 13 d. projektų erdvėje „Editorial“ (Latako g. 3, Vilnius) veikia pirmoji meninio dueto Liudmila personalinė paroda „Karmagedon“. Parodoje Liudmila pristato naują skulptūrinę instaliaciją, kuri, atliepdama „gesamtkunstwerk“ tradiciją apjungia architektūrinius sprendimus, tekstilinius, skulptūrinius ir garso objektus.
Du šimtai arklių sumaišo plieną su krauju.
Šimtas akmenų sulauks kaltuko ir vardų,
Gaujos angelų suksis garaže ratu,
Kreidute ant sienos, dūmų kamuolių,
Upės mirguliuoja alyva, degutu.
Liudmila Vaišnoraitė, 2023
„Liudmila“ yra dviejų(?) meninink(į)ų alter ego. Jų darbai aprėpia skirtingas medijas, nuo muzikos ir videodarbų iki skulptūrų ir pasirodymų. Dažnai asociatyvūs jų kūriniai atliepia plačius temiškai giminingus reiškinius, emocijų raišką ir kolektyvinę atmintį. Parodoje „Karmagedon“ „Liudmila“ nerimastingai žvelgia į troškimų santykį su realybe, vartotojiškumo ir masinės kultūros kerus bei apgaulingus pažadus. Tai – saldžiarūgštė paroda, kur distopiniai motyvai, saviabejonė ir nerimas persipina su eskapizmu bei vėjavaikiškumu.
Kolektyvinis tarpdisciplininio meno projektas „Liudmila“ inicijuotas jaunosios kartos menininkų Mišos Skalskio ir Mildos Januševičiūtės. Savo kūryboje menininkai daug dėmesio skiria emocinės savijautos temai, intymumui, susvetimėjimui ir vienatvei. Duetas savo kūrinius yra pristatęs konkursinėje „JCDecaux premija: Ne dėl to, kad kas prašė“ parodoje Šiuolaikinio meno centre, kur pelnė publikos simpatijų prizą, taip pat WET kolektyvo skaitmeninėje platformoje (Olandija) ir 68-ajame Oberhauzeno kino festivalyje (Vokietija).
2021 m. „Liudmila“ išleido audiokūrinių kompiliaciją tokiu pat pavadinimu („Liudmila“), tais pat metais sukūrė Adomo Narkevičiaus kuruotoje parodoje „Tirštikliai“ pristatytą skulptūrinę videoinstaliaciją „fountain“ ir skulptūrą „untitled“, rodytą grupinėje parodoje „Gulbės, torsai, hologramos“ „Editorial“ meno erdvėje. Performatyvius pasirodymus menininkai yra pristatę „Cell“ projektų erdvėje Londone (2023), „Kiasma“ Šiuolaikinio meno muziejuje Helsinkyje (2022), 14-oje Baltijos trienalėje Vilniuje (2021) ir meno ir edukacijos centre „Rupert“ Vilniuje (2020).
Parodos atidarymas vyko kartu su Pauliumi Janušoniu ir Egle Trimailovaite.
Tekstų redaktorė ir vertėja: Alexandra Bondarev.
Fotografijos: Editorial