Marijos Strazdaitės instaliacija „2000 m“ galerijos „Vartai“ peržiūrų kambaryje

2013 m. vasario 20 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
marija strazdaite

Vasario 21 d., ketvirtadienį, 18 val. galerijos „Vartai“ peržiūrų kambaryje (Vilniaus g. 39, Vilnius) bus pristatyta Marijos Strazdaitės  instaliacija „2000 m“ (2013).

Marija, studijuojanti Vilniaus dailės akademijos skulptūros antrame kurse, daugiausia dirba įvietintų (site-specific) instaliacijų srityje. Specialiai tam tikrai patalpai pritaikytose instaliacijose Marija nagrinėja natūralios ar dirbtinės šviesos spindulio kelionę, sukurdama meditatyvią erdvę. „2000 m“ yra naujas Marijos instaliacijos „1292 minutės“ (2012) variantas, pritaikytas specialiai peržiūrų kambariui. Šį kartą nuo lubų iki grindų bus ištempta 600 skaidraus valo atraižų, išdėstytų kas 15 cm ir nusidriekusių kone per visą kambarį tarsi skaidrus pušynas. Jį galima apeiti iš visų pusių ir stebėti, kaip per langą iš Mokytojų namų kiemelio atsklindanti šviesa trumpam ir tik iš dalies sustoja ant kiekvieno permatomo valo „stulpelio“, o nuo jo atsispyrus keliauja toliau.

Iliustracijoje: Marija Strazdaitė,  2000 m, 2012. Dydis kintamas. Instaliacijos vaizdas. Lauros Urbonavičiūtės fotografija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *