Manto Maziliausko paroda „Svečių kambarys arba Nemirtingumas“ Vytėnų (Panemunės) pilyje

2015 m. gegužės 19 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
PlakaTas_Vytėnai_maziliauskas

Gegužės 20 d. 17.00 val.  Vytėnų (Panemunės) pilyje, (Vytėnų g. 53, Pilies k., Jurbarko r.), atidaroma tapytojo ir architekto Manto Maziliausko erdvė „Svečių kambarys arba Nemirtingumas“.

Apmąstant pasitinkančią parodinę erdvę, ją matyčiau kaip galimo susitikimo kambarį. Nors ir trumpam, bet surengiant parodą, iš dalies tampi vietos, bei vaizdo šeimininku. Siekiamybė – svetingo šeimininko. Atsiranda Kita ir ta pati Vieta.

Matant dalyką iš asmeninės, visuomeninės-istorinės ir tikimybinės ateities pusės, parodoje rodoma tapyba, architektūra, ir kiti daiktai. Jie kuria erdvę (tarpą). Per tai apmąstoma metafizinė svečių kambario kaip bendros, dalijimosi erdvės reikšmė. Pasidalinimo veiksmą – kaip galimą nemirtingumo pavidalą. Kūriniuose ir jų deriniuose vystant savitą simbolių kalbą, kuri jungiasi su archaiškomis baltiškomis, bei bendražmogiškomis mitologinėmis sandaromis, pakviečiama į nebūtą pasaulio stebėjimo vietą.

Mantas Maziliauskas (g. 1977)  Vilniaus dailės akademijoje 1999 baigė tapybos bakalauro, 2001 Menų magistro ir 2006 Architektūros studijas. Parodose dalyvauja nuo 1990 m. Tai 12 asmeninė paroda. Nuo 2013 m. LDS narys. Gyvena ir kuria Vilniuje, su žmona Monika augina 3 vaikus. Vilniaus J.Vienožinskio Dailės Mokykloje vadovauja studijai Architektūra.Nuo Pajautos iki rakto.

 Parodos uždarymas  birželio 28 d. 17 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *