Luca Bornoffi vieno kūrinio paroda „Salami Chair“ galerijoje „apiece“

2021 m. birželio 16 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt


Vieno šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio ir/ar konceptualaus dizaino objekto galerijoje „apiece“ pristatoma antroji paroda. Tai italų menininko Luca Bornoffi konceptualaus dizaino objektas „Salami Chair“.

„Salami Chair“ yra ekologinio dizaino objektas, koduojantis konceptualaus dizaino ir medžiagos perdirbimo (angl. material recycling) elementus. Prie nebereikalingos ąžuolinės stogo sijos dalies menininkas primontavo dvi kėdžių sėdimąsias dalis, o patogesniam objekto mobilumui – keturis ratukus. Anot menininko, jį žavi faktas, kad objektas įkūnija autoriaus aplinką ir gyvenimo būdą. Sijai, kuri atliko po gyvenamojo namo rekonstravimo darbų, suteikta nauja paskirtis, o ratukai įprasmina menininko-keliautojo charakterį. „Manau, šis kūrinys apibūdina aplinką, kurioje augau ir kuri mane suformavo“, – sako Luca.

Menininkas yra įkūręs Art Eco Design Farm Resort, kur eksponuojami jo vaizduojamojo meno kūriniai ir recycling dizaino baldai. Tai samplaika skirtingų kultūrinių patirčių ir tam tikrų emocijų, nutinkančių tik kartą. Ūkyje, kur menininkas gyvena, taip pat rengiamos Eco Design Holiday stovyklos, kurių pagrindinė idėja yra meno, spalvų terapijos, perdirbimo ir rankų darbo (DIY) sintezė.

Luca Bornoffi (g. 1980) yra menininkas, keliautojas ir bangų įkvėptas tyrinėtojas. Jo smalsumas ir noras atrasti, stebėti įvairovę paskatino išsiruošti į keliones, aplankant daugiau nei 40 šalių. Be dizaino objektų, menininkas kuria tapybos darbus, jais siekia perteikti gyvenimo netobulumą, pasitelkdamas ryškias spalvas kaip džiaugsmo šaltinį.

Paroda veiks iki rugpjūčio 4 d.

Parodą galima apžiūrėti 24 val. / 7 d. (kūrinys pristatomas erdvėje, kuri žiūrovui matoma pro vitrininus langus).

Parodos kuratorės: Milena Černiakaitė ir Aušra Trakšelytė

Parodą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Daugiau informacijos apie Luca Bornoffi —> lucabornoffi.com

Daugiau apie apiece —> www.apiece.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *