LTMKS pradeda naują leidinių apie idėjas seriją

2020 m. 30 gruodžio d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga metus užbaigia pristatydama naują mažo formato leidinių seriją – „Viena idėja“.

Pagrindinė serijos mintis ir principas – vienas sąsiuvinis, vienas menininkas, viena idėja, kuri gali reikštis kaskart skirtingais pavidalais – kaip idėjų užrašai, minčių nuotrupos, įvairaus plauko savirefleksija, traukiama iš seniai užmirštų stalčių, kompiurerio kietųjų diskų, o kartais – paskatinant išlipti iš galvos.

Seriją pradeda du leidiniai. Pirmajame – eseistas, menotyrininkas, daiktų istorijų pasakotojas Ernestas Parulskis (g. 1963) esė „Tuštumos ekspertizė“ su jam būdingu šmaikštumu pasakoja apie buvimo „tuštumos ekspertu“ patirtį. Antrajame – šiuolaikinio meno kūrėjas, režisierius, scenografas Gintaras Makarevičius (g. 1965) siurrealistiniame koliaže „Tylos alsavimas“ panardina į išardytos erdvės, laiko, tikrovės ir sapno plotmę, kuri kalba apie meilę, artumą ir ryšį. Abu tekstai perteikia savotišką vidinę reviziją.

Anot „Vienos idėjos” sąsiuvinius sudariusios meno kritikės, parodų kuratorės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės: „Tiek E. Parulskio, tiek G. Makarevičiaus tekstai yra labai skirtingi, tačiau abu – autobiografiški ir nišiniai, skirti visų pirma sau pačiam, bet ir puikiai suprantami kultūros laukui. Likęs pasaulis nemirtų iš skausmo, jei jie būtų toliau dulkėję stalčiuj ar išvis nebūtų parašyti. Kai sakome „Turiu vieną idėją“, iškart suvokiame, kad visai nebūtinai ji bus geniali ar kam nors reikalinga. Ir kas nusprendė, kad visos idėjos privalo būti naudingos, pritaikomos, įkūnytos? Man šią pavienių menininkų idėjų seriją norėjosi matyti kaip nesuinteresuotą, asmenišką ir autentišką nelabai svarbių, nebūtinų idėjų rinkinį, kurių sankaupa, metams bėgant, įtraukiant vis daugiau menininkų, taptų vis įdomesne.“

Leidinį nuo vasario mėnesio bus galima įsigyti www.artbooks.lt

Leidėjas – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Leidinių sudarytoja – Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė

Tekstų autoriai – Ernestas Parulskis ir Gintaras Makarevičius

Lietuvių kalbos redaktorė – Kristina Pilitauskienė

Anglų kalbos redaktorius – Yates Norton

Vertėjas – Gabriella Žičkienė

Fotografas – Liudas Parulskis

Spauda – Ariel Ink

Tiražas – po 250 kopijų

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *