Londone – jauno lietuvių fotografo paroda

2008 m. lapkričio 12 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje pristato jauno lietuvių fotografo Vido Biveinio parodą „Vandens vaikai“.

Parodoje pristatoma 19 fotografo darbų iš ciklų „Šeštoji diena“ (2005), „Septintoji diena“ (2006), „Aštuntoji diena“ (2007),„Baimės“ (2006). Parodos pristatymo metu lapkričio 13 d.  bus rodomos specialiai sukurtos video projekcijos iš naujausių fotografo ciklų „Sky Runners“, „Siena“, „Bangos“, „Kintančios žvaigždės“, „Jūra“ ir kitų. Parodos atidaryme dalyvauja ir pats autorius.

Vanduo Vidui Biveiniui yra terpė susijusi su įvairiomis emocijomis – baime ir džiaugsmu, vaikystės prisiminimais ir tam tikrais slaptais dalykais. „Šios fotografijos nėra vienareikšmis pasakojimas apie žmogaus ir gamtos santykį, šis ciklas yra labiau apie pačią žmogaus būtį per buvimą gamtoje, santykius su draugais, aplinka ir pačiu savimi“.

Jaunajam menininkui pripažinimą pelniusiame cikle „Septintoji diena“ užfiksuoti džiaugsmingi karštos vasaros dienos akimirksniai bei susijusios emocijos. Cikle „Baimės“, fotografuotame autoriaus savadarbiu vandeniui atspariu fotoaparatu, regime vandens-oro-žemės stichijų koliziją ir neįveikiamą paslaptingos ir baugios povandeninės stichijos trauką. Cikle „Šeštoji diena“ užfiksuota vakarinė rimstančio paplūdimio nuotaika, įgavusi stulbinantį karamelinį besileidžiančios saulės atspalvį.

Vidas Biveinis fotografija domisi nuo pat vaikystės. Jis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Young Photographers United narys. Fotomeninkas sėkmingai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir parodose. Be daugelio kitų apdovanojimų yra pelnęs 2007 m. Nikon tarptautinio fotografijos konkurso „Kylančio talento“ prizą, 2007 m. Lietuvos jaunųjų fotografų konkurso specialų prizą‚ pagrindinį prizą fotografijos kategorijoje  II-jame Maskvos tarptautiniame menų festivalyje 2008 m. Jaunasis menininkas rugsėjo mėnesį surengė savo darbų parodą Strenger galerijoje Tokijuje.

Parodą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Lietuvos ambasada Londone, remiant LR Kultūros ministerijai ir bendrovei „Olympus Lietuva“, koordinuojant Tarptautinių kultūros programų centrui.

Parodą galima apžiūrėti iš anksto susitarus Lietuvos ambasadoje Londone, 84 Gloucester Place, London W1U 6AU, nuo pirmadienio iki trečiadienio, 10-17 val. Kontaktai: tel.: 020 7935 9872, el.paštas: culture@lithuanianembassy.co.uk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *