Linos Albrikienės ir Linos Zaveckytės paroda „Mėlyna. Raudona“ projektų erdvėje „Malonioji 6“

2015 m. spalio 14 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
melyna-raudona-1 copy

Spalio 15 d. 18 val.  LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“ (Malonioji g. 6, Vilnius) atidaroma LTMKS narių Linos Albrikienės ir Linos Zaveckytės paroda „Mėlyna. Raudona“.

Parodoje eksponuojamus kūrinius sieja asmeninės ir kolektyvinės atminties temos. Dėmesys atkreipiamas į istoriniame laike atsiveriančią trauminę patirtį ir jos apraiškas bei transformacijas nūdienoje.

L. Albrikienės keturių segmentų instaliacija Nuo Lazdynų iki Panerių (2014 m.) kalba apie istoriškai ir biografiškai svarbias vietas Vilniuje, kur asmeninė ir kolektyvinė trauma susipina su Holokausto ir Sovietine istorijomis. Naudodamasi kriminalinio tyrimo strategijomis, menininkė sutelkia dėmesį į savo asmeninius, šeimos įvykius ir visa tai dažniausiai ištransliuoja, pasitelkdama instaliaciją kaip formą, kurią sudaro tokie segmentai kaip video, fotografija, garsas ar objektai. Vienas stipriausių Albrikienės kūrybos metodų – jos asmeninių ir aplinkinių išgyvenimų apjungimas.

L. Zaveckytės Negrįžtamas taškas (2014 m.) kalba apie Lietuvos nepriklausomybės lūžį ir sausio 13-osios nakties įvykius. Jame kuriamas prasminis tinklas bei suponuojami intuityvūs darbo perskaitymo būdai atveria daugialypius atminties, vaizduotės, simbolinės, istorinės ir asmeninės tikrovės klodus. Menininkę domina kolektyvinės atminties reprezentacijos tradicinėse ir šiuolaikinėse technologijose, fiziniai ir mentaliniai pokyčiai bei kaip galima juos patirti kaip tarpinę būseną.

Paroda veikia 2015 m.  spalio 15‒28 d. trečiadieniais ir šeštadieniais 17‒19 val. arba iš anksto susitarus tel. +37062230422

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *