Lino Kutavičiaus šviesos instaliacija „Fiber Tree“ galerijoje „apiece“

2018 m. gruodžio 21 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

apiece pristato naują, jau trečią, kūrinį/parodą – Lino Kutavičiaus šviesos instaliaciją Fiber Tree (kartu su Mariumi Lukošiumi). Instaliacijai suprasti svarbi jos medžiaginė pusė. Tai nutraukto interneto laidas arba į erdvę pasklidusios šviesolaidžio skaidulos (gigabytes). Besisukančios skaidulos kiekvieną kartą atsikartoja skirtingomis konfigūracijomis, o virsdamos šviesa, sukuria unikalią patirtį.

 Fiber Tree – skaitmeninės avarijos vizualizacija. Tai kūrinys, subtiliai kritikuojantis nūdienos vieną didžiausių priklausomybių ir verčiantis susimąstyti apie laiką, kurį praleidžiame naršydami interneto platybėse. Nors šviesos instaliacijoje pasklidusių gigabytes pakaktų visiems Vilniaus vartotojams, jie taip ir lieka nepasiekę adresato. Tai instaliacija, kurioje informacijos perteklius paverčiamas užburiančia šviesa.

Linas Kutavičius (g. 1979) – vienas iš Lietuvoje nuosekliausiai su šviesa dirbančių menininkų. Jis projektuoja ir gamina funkcionalius šviesos objektus, skirtus interjerams ir eksterjerams. Menininkas taip pat eksperimentuoja su įvairiomis medžiagomis ir priemonėmis, išgaudamas netikėčiausias šviečiančias formas (www.lightforms.lt).

Nuo 1997 m. Kutavičius intensyviai dalyvauja parodose, meniniuose projektuose, muzikos festivaliuose bei kituose kultūrinio pobūdžio renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

apiece – vieno šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio ir/ar dizaino objekto parodų galerija (Didžioji g. 38, Vilnius).

Darbo laikas: 24 / 7

www.apiece.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *