.
2019    11    21

Lino Blažiūno paroda „Piešiniai“ M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, Druskininkuose

artnews.lt

 

Lapkričio 22 d., penktadienį, 17 val. M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai) atidaroma Lino Blažiūno paroda „Piešiniai“.

 Parodoje eksponuojami naujausi L. Blažiūno sukurti kūriniai iš asmeninio menininko rinkinio.

Menininkas Linas Blažiūnas daugiausiai dirba vaizduojamosios grafikos srityje: kuria piešinius, grafikos kūrinius ir jų instaliacijas. Grafikos menininkas savo kūrybą pirmiausiai suvokia kaip plokštumą, plokščią paviršių, o visa tai, kas joje atsiranda – tik jutiminio, juslinio pasaulio formų atspindžiai. Kurdamas pasikliauja patyrimu, intuicija, aplinkos stebėjimu ir savo gyvenamosios aplinkos apmąstymu. Tikrų, gyvenimiškų situacijų patyrimas yra jo pagrindinis kūrybos įkvėpimo šaltinis. Menininkas save vadina civilizuotu miesto žmogumi, stebinčiu gamtą bei įvairias jos formas, kurias paverčia tik plokščiais prisiminimais: „Stebiu gamtą „pro stiklą“ miesto žmogaus akimis“, – teigė L. Blažiūnas.

Menininkas Linas Blažiūnas gimė 1986 metais Utenoje. 2000–2005 m. mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir studijavo Vilniaus dailės akademijoje, kurioje įgavo grafikos Bakalauro (2005–2009) ir Magistro laipsnius (2010–2012). Nuo 2015 metų Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje dirba grafikos mokytoju. Šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje.

Paroda veiks iki sausio 15 d.

Iliustracijoje: Linas Blažiūnas, Tendziogalos dvaras, 2018 (grafitas, tušinukas, popierius) 60x75cm