Lietuvos menininkai savo kūrinius pristatys didžiausioje Skandinavijos dizaino mugėje „FORMEX“

2013 m. rugpjūčio 13 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rūta Kiškytė
Rugpjūčio 15–18 dienomis Stokholme (Švedija) didžiausioje Skandinavijos dizaino mugėje „Formex“ savo darbus pristatys penki  menininkai iš Lietuvos.  Tarptautinėje mugėje bus eksponuojami namų tekstilės kūriniai, baldų bei interjero detalės, aksesuarai, dovanos bei mados dizaino darbai.

Nuo 1960 m. metų rengiamoje mugėje šiemet savo darbus atskiruose stenduose eksponuos 900 dalyvių, iš jų – 16 tarptautinių, tarp kurių įsikurs ir Lietuvos nacionalinis stendas. Jame bus pristatomi profesionalių ir produktyvių Lietuvos menininkų mados ir interjero dizaino darbai, aksesuarai bei juvelyrikos dirbiniai. Kolekciją sudarys Rasos Baradinskienės, Dovilės Gudačiauskaitės, Rūtos Kiškytės, Aistės Nesterovaitės ir Gedimino Šiaulio kūriniai, kuriuos mugės metu pristatys patys menininkai. Autorių darbai pasižymi ne tik funkcionalumu, bet ir meniniais sprendimais, išsiskiria savitumu ir individualių stilių įvairove.

Didžiausia Šiaurės Europoje dizaino mugė, kasmet pritraukianti daugiau nei 25 tūkstančių Švedijos interjero ir mados entuziastų, industrijos specialistų, žurnalistų bei dizaino galerijų atstovų atveria ne tik naujas galimybes menininkams savo kūrinius pristatyti svetur, bet ir leidžia užmegzti potencialius ryšius su užsakovais bei pirkėjais iš užsienio.

Lietuvos dizaino stendų tarptautinėse parodose ekspertės Eglės Opeikienės teigimu, labai svarbu „gyvai” pristatyti meno kūrinius bei dizaino gaminius parodose, kad produktų estetiką, kokybę bei funkcionalumą galėtų įvertinti potencialūs pirkėjai.

„Dizaino darbai nėra aprašomi jokiais techniniais parametrais, dažnai net nuotraukos pilnai neatspindi paties produkto vertės, jo išskirtinumo. Todėl dalyvavimas tokio tipo parodose yra neįkainojama patirtis, leidžianti pamatyti, ką ir kaip kuria užsieniečiai, skatinanti tobulėti ir eiti į priekį. Taip pat dalyvaudami tarptautinėse dizaino, meno parodose mūsų menininkai formuoja Lietuvos kaip kūrybingos, šiuolaikiškos ir inovatyvios šalies įvaizdį“, – sako E. Opeikienė.

„Formex“ –  tai didžiausia interjero dizaino paroda Šiaurės Europoje, rengiama du kartus per metus. Parodą kasmet aplanko daugiau nei 5000 lankytojų ir daugiau nei 800 žiniasklaidos atstovų iš viso pasaulio. Lietuvos stendą mugėje papildys

Tarptautinių kultūros programų centro informacinė medžiaga apie lietuvių autorius ir dizainą. Stende bus eksponuojami ir garsios interjero dizaino studijos „Contraforma“ kūriniai.

Lietuvos dalyvavimą tarptautinėje dizaino mugėje „Formex “ organizuoja BĮ Tarptautinių kultūros programų centras  ir Lietuvos Respublikos ambasada Švedijoje. Lietuvos dalyvavimą  „Formex” mugėje remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Daugiau informacijos apie mugę: www.formex.se

Iliustracijoje: Rūtos Kiškytės darbas iš 2013 Rudens kolekcijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *