.
2011    05    25

Lietuvoje startuoja „Jaunojo dizainerio prizo“ konkursas

artnews.lt

Šiemet  minint Lietuvos dizaino metus, pirmą kartą bus rengiamas „Jaunojo dizainerio prizo“ konkursas. Jo nugalėtojai bus paskelbti  birželio mėnesį.

„Šio konkurso tikslas – išskirti ir apdovanoti ryškiausius, didelio kūrybinio potencialo jaunosios kartos dizainerius, skatinti jų konkurenciją ir tobulėjimą. Be to, ne mažiau svarbu pristatyti jų darbus verslo, pramonės atstovams bei plačiajai visuomenei. Tai gali tapti stipriu postūmiu jų tolesnei karjerai“, – sako konkursą inicijuojančios Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino inovacijų centro (DIC) vadovas Marius Urbanavičius.

„Jaunojo dizainerio prizo“ konkurse kviečiami dalyvauti įvairių mokyklų dizaino specialybių bakalauro studentai, kurių darbai bus vertinami trijose kategorijose: produkto/industrinio dizaino, grafinio/komunikacijos dizaino ir mados dizaino. Kiekvienos kategorijos I vietos nugalėtojas bus apdovanotas  4000 Lt piniginį prizą.

Kiekvienas dalyvis konkurso rengėjams iki birželio 9 d. gali pateikti tik po vieną darbą. Juos vertins 7 narių komisija: baldų dizaineriai Nauris Kalinauskas ir Vytautas Puzeras, mados dizaineriai Sandra Straukaitė ir Vitalis Čepkauskas, grafikos dizaineriai Aidas Urbelis ir Paulius Gasiūnas bei DIC direktorius Marius Urbanavičius. Vertinant darbus, bus atsižvelgta į jų originalumą, aktualumą, idėjos potencialą tapti realiu produktu ir koncepcijos pristatymo būdą.

Pasak pramoniniam dizainui atstovaujančio komisijos nario V.Puzero, šis konkursas – galimybė jaunam žmogui savo idėjas pasitikrinti realiame kontekste.  Kartu tai apčiuopiamas būdas būti pastebėtam ir pradėti dirbti su dizainą naudojančiomis kompanijomis, realizuojant savo mintis profesionaliame lygyje, gamyboje.

Mados dizainui atstovaujančio V.Čepkausko nuomone, Jaunojo dizainerio prizas gali būti atskaitos taškas, matant savo kūrybą kontekste ir įvertinant jos perspektyvas. Jauni mados dizaineriai turi galimybę pasirodyti „Mados injekcijoje“, kuri daliai jų tampa tramplinu į „Mados infekciją“, todėl šis konkursas gali būti konkreti ir reikšminga pakopa tam rengiantis.

„Mes – grafikos dizaineriai – visada žengiam koja kojon su beprotiškai lekiančiu pasauliu. Padėti surasti jame savo vietą, paskatinti kūrybai – toks šio renginio tikslas. Tikiuosi, šiame konkurse susilies studentų paskatos kūrybiškai nustebinti ir intelektualus vertintojų malonumas nustebti“, – sakė grafinio dizaino sričiai atstovaujantis komisijos A.Urbelis.

Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2011“ nugalėtojai bus paskelbti per jam skirtos parodos atidarymą,   birželio 18 d. 18 val. Vilniaus dailės akademijos naujajame pastate „Titanikas“.

Konkursą finansuoja LR Švietimo ministerija, remia bendrovė TEO, žurnalas „Namas ir aš“, dailės reikmenų parduotuvė „Dailu“.

Daugiau informacijos apie konkursą ir jo sąlygas galima rasti Dic.lt ir Jaunojo dizainerio prizo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Dizainas – kūrybinis  procesas, sprendžiantis  problemas, susijusias su vartojimo kultūra, jungiantis kūrybiškumą, technologiją ir vadybą, kurio rezultatas yra produktas arba paslauga.

Dizaino sritys:
Grafinis arba komunikacijų dizainas: pakuotės dizainas, knygų dizainas, interaktyvus dizainas, šrifto dizainas, iliustracijos dizainas, ženklodaros arba brandingo dizainas, reklamos dizainas, leidybos dizainas ir t.t.
Produkto arba industrinis dizainas: produkto dizainas, baldų dizainas, industrinis dizainas, paslaugos arba serviso dizainas,  mados ir tekstilės dizainas, transporto dizainas, interjero dizainas ir t.t.

Iliustracijoje: Šriftų dirbtuvės su Ken Barber.