.
2014    06    30

Lietuvių menininkė Geistė Marija Kinčinaitytė - „FreshFaced & WildEyed 2014“ konkurso finalistė

artnews.lt

6-Geiste ed Illuminatedsmall

Liepos 1-20 dienomis viena garsiausių Londono fotografijos galerijų „The Photographers’ Gallery“ jau septintus metus pristatys „FreshFaced & WildEyed 2014“ konkurso nugalėtojų parodą. Šiais metais į finalą pateko lietuvių menininkė Geistė Marija Kinčinaitytė.

„FreshFaced & WildEyed 2014“ konkurse kiekvienais metais dalyvauja vizualiųjų menų studijas Jungtinėje Karalystėje baigę studentai. Ekspertų komisija: „Ffotogallery“ direktorius David Drake, „Next Level“ įkūrėjas ir redaktorius Sheyi Bankale, menininkė ir fotografė Sophy Rickett, ir „The Photographers’ Gallery“ direktorius Brett Rogers išrinko dvidešimt du novatoriškus ir provokuojančius fotografijos projektus. Konkurso organizatoriai šešiems finalistams taip pat suteiks galimybę dalyvauti galerijos mentorystės programoje, kuri truks dvylika mėnesių.

Šiaulietė Geistė Marija Kinčinaitytė medijų ir komunikacijos bakalauro studijas baigė Londono universitete, Goldsmiths. Parodoje ji pristatys fotografijos darbų seriją „Illuminated“. Tai – nakties arba akloji fotografija gimstanti fotoaparato, blykstės ir intuicijos sintezės metu. Iš pirmo žvilgsnio, tai miesto (urban) fotografija, tačiau realybė fotografijose transformuojasi į neatpažįstamas vietas ir situacijas, pasąmonės vaizdinius; savo estetika primenančios surežisuotus kadrus, fotografijos sukelia įtampą, nerimą ir neaiškumo pojūtį. „Manau, jog tai reikšmingas žingsnis mano kūrybiniame gyvenime, kuris padės labiau pasitikėti savimi kaip kūrėja, toliau vystyti naujus projektus ir tobulėti jau profesionaliame lygmenyje. Šis pripažinimas man yra ypatingai svarbus“, – mintimis dalinosi jaunoji menininkė.

Paroda vyks The Photographers’ Gallery nuo liepos 1 d. iki 20 d.

Daugiau informacijos:

geistekincinaityte.com
thephotographersgallery.org.uk/freshfaced-wildeyed-2014-3