Lietuvių menininkai laukiami Berlyne

2010 m. rugpjūčio 8 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Asta Ostrovskaja two

Rugpjūčio 6 d. Berlyno galerijoje Galerie im Regierungsviertel /THE FORGOTTEN BAR  pristatyta grupinė lietuvių menininkių paroda „Nature morte, kurioje dalyvauja Asta Ostrovskaja, Ingra Miler, Joskaudė Pakalkaitė, Akvilė Misevičiūtė. Kuratorė: Justė Kostikovaitė.

Natiurmortas kaip vizualinio meno žanras yra negyvų daiktų vaizdavimas, tačiau parodoje jis tampa probleminiu lauku. Natiurmorto kontekste menininkės ironiškai eksperimentuoja su gyvosios/negyvosios gamtos sąvokomis.

Ši paroda žymės „CAN“ projekto pradžią.„CAN” – tai menininkų rezidencijų bendradarbiavimas, kurio metu menininkai kviečiami iš Lietuvos i Berlyną ir iš Berlyno į Lietuvą.  Rezidencijos – tai darbo sąlygų sudarymas profesionaliems menininkams ir kitų meno sričių specialistams bei kultūros darbuotojams. Dalyvaujančios rezidencijos –  „Tulips&Roses“ rezidencija Trakuose bei „GlogauAIR“ Berlyne.

„Projektu „CAN“ siekiame skatinti tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą, planuojame ne tik rengti parodas bei apgyvendinti menininkus, bet ir rengti  kūrybines dirbtuves“ – sako projekto sumanytoja, Justė Kostikovaitė.

Pirmos menininkės, atvyksiančios į Berlyno rezidenciją – Asta Ostrovskaja ir Elina Kiričenko.

Komentarai

  1. ca

    Tokie ir panašūs projektai skatina emigraciją, taigi, protų ir kūrybinių syvų nutekėjimą. Gerai, kad projekte yra abipusis bendradarbiavimas, kad menininkai kviečiami ir į LT.

  2. ciao

    sveikinu tiek ingra,tiek akwile,tiek joskaude tiek kitus kuratorius bei pagrindinius dalyvius….tik beabejo organizuotumas buwo ne pats geriausiais..cia vokieciams mazas minusiukas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *