.
2010    02    11

Kūrybinio verslo konsultantas Davidas Parrishas lietuvius supažindins su kūrybinių industrijų galimybėmis

artnews.lt

Parrish knygos Marskineliai ir kostiumai virselis

Vasario viduryje pirmą kartą į  Lietuvą atvyksta kūrybinio verslo konsultantas Davidas Parrishas. Tarptautinėje Vilniaus knygų  mugėje jis pristatys pasaulinį pripažinimą pelniusią savo knygą „Marškinėliai ir kostiumai. Kūrybinio verslo vadovas“, o ISM Vadybos ir ekonomikos universitete surengs viešą paskaitą.

Davidas Parrishas yra tarptautinio pripažinimo sulaukęs kūrybinio verslo konsultantas, vadybos instruktorius bei kūrybinių industrijų specialistas. Jis dirba su kūrybinio verslo įmonėmis ir organizacijomis visame pasaulyje. D. Parrishas bendradarbiauja su UNESCO, siekdamas atrasti ir viešinti geriausią kūrybinių įmonių patirtį.

Vilniaus knygų mugėje D. Parrishas pristatys savo knygą „Marškinėliai ir kostiumai. Kūrybinio verslo vadovas“ – pirmąjį Lietuvoje verslo vadovą, skirtą kūrybinėms industrijoms. „Ši knyga yra ypač aktuali mūsų šaliai – ji padės sukurti tinkamą bendravimo kultūrą meno ir verslo sektoriuje dirbantiems žmonėms, juk būtent verslo ir kūrybos ryšys yra modernios ekonomikos ašis”, – teigė Kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos narys Vytautas Ratkevičius.

Kartu su D. Parrishu Vilniaus knygų mugėje savo idėjomis bei patirtimi dalinsis ir verslo, autorinių teisių bei patentų teisių specialistai. Renginyje iš D. Parrisho bei Lietuvos kūrybinių industrijų atstovų lupų galima bus išgirsti, kaip sėkmingai derinti kūrybiškumą su verslumu arba, kitaip tariant, kaip uždirbti kuriant.

Šia tema D. Parrishas taip pat skaitys viešą paskaitą studentams ir verslo atstovams ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

„Džiaugiamės, kad tarptautiniu mastu žinomas ekspertas dalinsis savo patirtimi su mūsų akademine bendruomene ir ISM svečiais, – teigė ISM rektorius dr. Nerijus Pačėsa. – Labai svarbu pritraukti verslo mokymų profesionalų ir užmegzti su jais svarbių ryšių. Tokiu būdu ne tik suteikiame studentams svarbių inovatyvių žinių, bet viešiname mūsų šalį bei universitetus tarptautiniu lygmeniu“.

D. Parrishas vėliau susitiks ir su Vilniaus dailės akademijos bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentais bei ves kūrybines dirbtuves Kauno kūrybinei visuomenei.

Eksperto vizitą Lietuvoje organizuoja Tarptautinių kultūros programų centras ir Britų Taryba.

Apie D. Parrisho knygą:

„Marškinėliai ir kostiumai. Kūrybinio verslo vadovas“ („T-Shirts and Suits: A Guide to the Business of Creativity“) – tai įkvepiantis ir praktiškai naudingas verslo gidas visiems, kurie užsiima kūrybiniu verslu ar ketina jį pradėti. Parrisho knyga apibūdinama kaip „verslo vadovėlis, skirtas žmonėms, kurie neskaito verslo vadovėlių“. Ji atspindi autoriaus propaguojamas idėjas ir požiūrį į verslą: kūrybišką asmenybę („marškinėliai“) sieti su versliu mąstymu („kostiumai“). Knyga yra išleista Didžiojoje Britanijoje, Kinijoje, Kolumbijoje, Ispanijoje, o nuo 2010 m. jau ir Lietuvoje. Elektroniniu formatu lietuviškai ją išleido Tarptautinių kultūros programų centras bendradarbiaudamas su LR Kultūros ministerija. Knygą galima nemokamai pavartyti ir parsisiųsti Tarptautinių kultūros programų centro interneto svetainėje www.koperator.lt.

Susitikimas su Davidu Parrishu Vilniaus knygų mugėje (knygos pristatymas bei diskusija) vyks vasario 19 d., penktadienį, 16 val. (konferencijų salėje 5.2).

Vieša paskaita „T-Shirts and Suits: Integrating Creativity and Business for Success” vyks ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vasario 18 d., ketvirtadienį, 18 val.

Susitikimas su D. Parrishu VDA Dizaino inovacijų  centre – vasario 19 d.

Kūrybinės dirbtuvės  „Designing Your Creative Business”  Kaune vyks vasario 20 d.