.
2019    11    29

Kūrybinės dirbtuvės „Netoleruojate laktozės? Niekai, įdarbinsime bakterijas!“

artnews.lt

2019 m. gruodžio 7-8 dienomis alternatyvioje nedisciplininių tyrimų laboratorijoje AltLab, veikiančioje besikuriančiame kultūros centre SODAS 2123, vyks kūrybinės dirbtuvės „Netoleruojate laktozės? Niekai, įdarbinsime bakterijas!“ Į jas kviečiami visi besidomintys meno ir mokslo projektais, mikroorganizmų poveikiu mūsų savijautai bei jų panaudojimo galimybėmis.

Šiandien gana sparčiai aktualizuojamas mikroorganizmų pasitelkimas „savęs patobulinimui“, pavyzdžiui, vartojant fermentuotą arbatą, jogurtą ar įvairius probiotikus, taip aktyvinant ar net keičiant natūralias organizmo funkcijas. Tačiau kiek panašius eksperimentus galima panaudoti estetinėms patirtims ar išgyvenimams? Kaip estetinės patirtys galėtų būti formuojamos pasitelkiant bakterijas, esančias jogurte? Ir kiek šiuolaikinis menas galėtų prisidėti prie šių klausimų kėlimo bei atsakymų ieškojimo?

Kūrybinių dirbtuvių metu planuojama ne tik apžvelgti bakterijų ir mūsų organizmo sąveikos aspektus, bet ir savarankiškai izoliuoti Lactobacillus ir Streptococcus bakterijas iš jogurto, identifikuoti jų kamienus bei įvertinti jų įtaką žmogaus organizmui. Dirbtuvių metu dalyviai turės galimybę eksperimentuoti, diskutuoti ir įgyvendinti savo vizijas kartu su menininku Mindaugu Gapševičiumi bei mokslininke Aukse Gaižauskaite. Realizuotas idėjas kviesime pristatyti viešai, AltLab laboratorijos atidarymo renginyje, kuris planuojamas šių metų pabaigoje.

Mindaugas Gapševičius – menininkas, Vilniaus dailės akademijoje apsigynęs meno magistro laipsnį, vėliau Londono Goldsmiths’ universitete – filosofijos magistrą. Nuo 2015 dėsto Bauhauzo universitete Veimare, kur tęsia meno doktorantūros studijas. Gapševičius savo mene kvestionuoja mašinų kūrybiškumą ir neapsiriboja kūrybiškumo apraiškomis žmonijoje.

Auksė Gaižauskaitė – mokslininkė, baigusi genetikos bakalauro ir molekulinės biologijos magistro studijas Vilniaus universitete. Daugiau kaip ketverius metus dirbo ir stažavosi aukšto lygio mokslinius tyrimus vykdančiose laboratorijose, įsikūrusiose Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre bei „Thermo Fisher Scientific“ įmonės padalinyje Vilniuje. 2017 metais kartu su Vilnius-Lithuania iGEM komanda iškovojo pirmąją vietą prestižiniame pasauliniame sintetinės biologijos konkurse Bostone.

Dirbtuvių vieta: AltLab laboratorija (Vitebsko g. 23, 304 kab., Vilnius, kultūros komplekse „Sodas 2123“)

Dirbtuvių laikas: 2019 m. gruodžio 7 ir 8 d., nuo 12 iki 16 val.

Kviečiame registruotis į kūrybines dirbtuves el. paštu o-o@o-o.lt. Laiške trumpai prisistatykite ir motyvuokite savo ketinimą dalyvauti. Vietų skaičius ribotas.

Kūrybines dirbtuves rengia Institutio media, remia Lietuvos kultūros taryba. Partneriai – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, Sintetinės biologijos organizacija.

Daugiau informacijos apie projektą http://www.howto-things.com bei @altlabvilnius Instagram paskyroje.