Konferencija, audiovizualinė programa ir kūrybinės dirbtuvės „Unthinkable Nomos“ Vilniuje

2016 m. spalio 26 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

unthinkable-nomos-full

Lapkričio 5-6 dienomis Vilniuje vyks konferencija, audiovizualinė programa ir kūrybinės dirbtuvės „Unthinkable Nomos“.

Mus supa naujasis nomos (liet. tvarka, teisė) – planetos mastu besivystanti skaitmeninė megastruktūra, peržengianti politikoje įprastas geografines, ekonomines ribas, sporadiškai keičianti pavienių vartotojų įpročius ir pertvarkanti tarptautinius logistikos kelius. Platesnis naujojo nomos suvokimas leistų įvardinti politinius ir kultūrinius hegemonus, vyraujančius galios ir baimės diskursus, šiuolaikybės naratyvų atmąstymo (un-think) ir perkūrimo strategijas. Norint kalbėti apie šiandienos supratimą, būtina atpažinti, suprasti ir permąstyti dabarties normatyvumo sąlygas, vystyti tyrimus, idėjas, jautresnę viešąją kalbą ir audiovizualinius ženklus.

Lapkričio 5 dieną, šeštadienį, Nacionalinėje Dailės Galerijoje vyks Unthinkable Nomos konferencija, apžvelgsianti  dviejų politiškai aktyvių menininkų projektus ir darbus. Dizaineris, filmų kūrėjas ir rašytojas Daniel van der Velden pristatys savo ir Vinca Kruk eksperimentinės dizaino studijos Metahaven veiklą, strategiją ir mąstymo metodus. Tarpdisciplininė menininkė ir feminizmo atstovė Tanja Ostojić dalinsis savo patirtimi apie meno kūrimo procesą, įvietintą įvairiose ideologinėse opozicijose. Šią prezentacijų ir pokalbių sesiją papildys filosofo, knygos Irreversible Noise (2016) autoriaus bei vieno iš žurnalo Glass Bead vadovų dr. Inigo Wilkins paskaita.

Konferencija yra atvira visiems ir nemokama, tačiau maloniai prašome atsižvelgti į tai, kad NDG Kino ir Konferencijų salė talpina 160-180 dalyvių. Jei atvykstate iš toliau ir norite rezervuoti sau kėdę, brūkštelėkite mums nomos@unthinkable.site / Vietų rezervacija.

Konferencijos diskusiją pratęs audiovizualinio meno naktis Kvartale, naujoje kultūrinėje erdvėje Vilniaus senamiestyje. Jos programoje –  grubios, deformuotos Aïshos Devi mantros kartu su Emile Barret pasaulėvaizdžiais, dekolonizuojantis Music For Your Plants garsinis globalizmas, J.G. Biberkopf skaitmeninės gamtos simuliacijos bei Dodo Mundo ir Encore normatyvių pop-kultūros erdvių mutacijos.

Lapkričio 6 d. Unthinkable tyrimų platforma kviečia dalyvauti Unthinkable Nomos kūrybinėse dirbtuvėse meno ir edukacijos centre Rupert. Kolektyvinių sesijų metu suburtos tyrimų grupės nagrinės temas, išpainiojančias dabarties nomos problematiką. Dirbtuvių dalyvius konsultuos ekonomistas, knygų Inventing the Future (2015) ir Platform Capitalism (2016) autorius Nick Srnicek bei filosofas, knygos Object Oriented Philosophy: The Noumenon’s New Clothes (2014) autorius Peter Wolfendale.

Kūrybinės dirbtuvės grupėms siūlo keturias pirmines temas:

  • De-kolonializmas ir transmodernybės;
  • Platformų kapitalizmas ir kompiuterija;
  • Ekstrateritorijos ir globalinės (ne)teisybės;
  • Socialinis intelektas.

    Kultūros tyrimų platforma Unthinkable siekia suburti tyrėjų, kultūros veikėjų, menininkų ir aktyvistų bendruomenę, žvelgiančią į Lietuvai, Baltijai ir Rytų Europai aktualias problemas ir skatinti tarpregioninį dialogą globaliame kontekste svarbiais klausimais. Unthinkable kviečia į atviras viešas diskusijas, kūrybinės dirbtuvės, skaitymo grupes ir kitus renginius, taip pat prisijungti prie bendro tyrimų projekto bei dalyvauti internetinėje platformoje.

Unthinkable Nomos
Konferencija, Nacionalinė Dailės Galerija
Konstitucijos pr. 22, Vilnius
Lapkričio 5d., 15:00 – 20:00

Nomos Night
Kvartalas
Labdarių g. 3C, Vilnius
Lapkričio 5d., 22:00 – 05:00

Nomos kūrybinės dirbtuvės
Meno ir edukacijos centras Rupert
Vaidilutės g. 79, Vilnius
Lapkričio 6d, 12:00 – 20:00

http://nomos.unthinkable.site

Remėjai:
Lietuvos Kultūros Taryba
Kirtimų kultūrų centras
Nacionalinė Dailės Galerija
Rupert
Kvartalas
Corner Hotel
Heavyweight

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *