Klaipėdos “Kultūrpolyje” – Cheminė reakcija

2009 m. balandžio 6 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Kultūrpolis (Daržų 10/ Bažnyčių 4) ragina tapti nekasdienio įvykio liudininkais. Šį penktadienį, balandžio 10 d., 17 val. galerija transformuosis į sąlyginę menininko erdvę. Kaunietė Ligita Marcinkevičiūtė galerijoje kurs tris dienas. Jos piešiniai ir koliažai išmargins galerijos sienas ir pati erdvė taps meno kūriniu. Kūrybos ciklas „Cheminė reakcija“ egzistuos tik parodos vyksmo laiką, t. y. atsiras parodos atidarymo akimirką ir bus sunaikintas parodos pabaigoje – gegužės 2 dieną.

Šiuo renginiu „Kultūrpolio“ galerija tęsia eksperimentinių parodų ciklą. Centras pristato menininkus analizuojančius kūrybos procesą, vertinančiais jį kaip svarbią sudėtinę kūrinio dalį. Kodėl jiems  „procesas“ yra toks svarbus?

L.Marcinkevičiūtė taip paaiškina savo būsimą 65 kvadratinių metrų kompoziciją:  „Kūryba. Procesas. Reakcija. Refleksija. Judesys. Žmoguje. Žmogaus mix‘as. Geras kokteilis. Spalvoti žmonės. Išgalvoti žmonės. Atspindys. Eskizų dėlionė. HUMORAS + POP‘sas.

Eskizų personažai: boksininkas, gal simpsonas, arklys, šeimos galva – mama, „metro“ berniukas, sportininkas, daili mergina – „barbė“, fifa, pistoletas, rokeris, Dievas,  ateivis… Kiekvieno individo gyvenimas yra MENO KŪRINYS!

Kartais norisi rėkti iš visos dūšios. Beprotiškas vaizdinys persekiojantis mane nuo pirmojo piešinio eskizo; provokuojančių  minčių  srautai verčia juoktis, džiaugtis, liūdėti, reaguoti į  aplinką.  Noriu, kad kiekvienas stebintis darbus, pajustų savaip tuos mano kūrybos klystkelius ir džiaugsmus. Nebūkite žmonėmis su dideliais juodais kvadratais virš galvų! Svarbiausia H U M O R A S. Kviečiu nustumti blogas mintis ir pajusti kaip jūsų  kūne vyksta CHEMINĖS REAKCIJOS. Būkit laimingi ir nevenkite pasirodyti juokingais!“

Po parodos atidarymo, 17.30 val., miesto kultūros formas ir jų išraišką mene pristatys Darius Vaičekauskas, kuris skaitys paskaitą „Gatvės menas. Ištakos ir tendencijos“.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *