Džiugo Šukio ir Mato Janušonio paroda „Kitaip neišeina“ POST galerijoje

2018 m. spalio 16 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

POST galerijoje jau įsibėgėjusi paroda „Kitaip neišeina“ žiūrovams atveria galimybę artimiau susipažinti su dviejų jaunų skulptorių Džiugo Šukio ir Mato Janušonio kūryba. Pasak autorių, parodos turinys ir jos pavadinimas byloja apie savirefleksijos temą, autorių požiūrį į kūrybą, jos viešą diskursą. Tačiau parodoje eksponuojami darbai kurti ne tik savęs, bet ir santykio su pasaulio dėsniais apmąstymo temoje.

Vienas autorius labiau linkęs pasaulį savo nuožiūra transformuoti, o kitas jį savitai papildyti. Tai skirtingas požiūris, tačiau medžiaga ir pastabumas aplinkos detalėms, noras parodyti savo darbus ir pamatyti juos ne darbinėje aplinkoje, vienija abu kūrėjus ir tampa ekspozicijos ašimi. Tiesa, šis duetas savo kūryba nesiekia išvystyti tarpusavio dialogo, tai verčiau dviejų autorių vidinis balsas pasauliui, kurį galima „išgirsti“, o tiksliau pamatyti. Įdomus ir medijų pasirinkimas. Parodoje susitinka archaiška skulptūros plastika, sunkios medžiagos ir neapčiuopiamas videomenas, kuris, tarsi, transliuoja autoriaus priėjimą ir santykį su kuriamais objektais.

Betarpiška šią parodą galima vadinti todėl, jog tarp menininkų kūrybos ir žiūrovo nėra kuratoriaus, kuris tradiciškai turėtų prisiimti tarpininko – komunikatoriaus vaidmenį. To pasekmė – grynas, tyras dialogas tarp žiūrovo bei jo akiratyje matomo objekto. Jei šio dueto parodoje ir galima išvysti tarpininką, tai jis verčiau bus pats žiūrovas, kuris lygindamas, analizuodamas kūrinius, tokiu būdu, privers juos suartėti bendroje parodos idėjoje. Intriguojanti paroda ir savo žaismės, paslapties aspektu – patys menininkai nėra konkrečiai pažymėję, identifikavę savo darbų, tą turi atspėti žiūrovas, atitinkamai pagal menininkus dominančius transformacijos, suspencijos motyvus.

Išgyventi vidinį dialogą bei susipažinti su šių dviejų autorių kūryba gali kiekvienas. Paroda POST galerijoje veiks iki lapkričio 5 dienos.

Parodą organizuoja: VšĮ “Postprojektai”.

 

Fotoreportažas: Lina Pranaitytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *