Kipro Černiausko ir Martyno Pekarsko paroda „380 B.C.” VDA parodų salėse „Titanikas”

2022 m. sausio 24 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki vasario 5 d. VDA parodų salių „Titanikas” (Maironio g. 3, Vilnius) antrajame aukšte veikia menininkų Kipro Černiausko ir Martyno Pekarsko tarpdisciplininio meno paroda „380 B.C.”.

Autoriai nurodo, jog „380 B.C.” – tai maršruto pavadinimas, kuriame paženklintos stotelės apie laiką ir laiko reliatyvumą, šventumą, pseudo-religines mintis bei jausmus, realybę ir iliuziją. Čia nei mįslė, nei uždavinys, bet atsakymą teks susirasti patiems.

„Įspėjame apie kelionėje laukiančius susidūrimus, miražus, kurie mėgins patikrinti jūsų tikėjimą tuo, kas yra tikra, o kas – dirbtina. Todėl rekomenduojame kelionėje viską fotografuoti, bet neragauti”, – kviečia menininkų duetas.

Paroda suskirstyta į šešias erdves, iš kurių kiekviena turi skirtingą atmosferą ir atlieka skirtingą funkciją.

Žiūrovai kviečiami pradėti nuo pirmos zonos – Vestibiulio: „Tai – erdvė, kurioje yra įėjimai į vieną arba kelis kambarius, koridorius arba kitas patalpas. Dažniausiai šalia įėjimo į kokią nors įstaigą. Kelionę galite pradėti tuomet, kuomet esate pasiruošę”, – įveda autoriai.

Iš Vestibiulio judama link Išvykimo zonos: „Žodis išvykimas reiškia būtent tai, ką jis reiškia – kelionė prasideda ir veda per koridorius, Kelininkų Madoną, kryžkelę ir gyvatėlę link olos.”

Trečia zona – Ola: „Aš vienareikšmiškai praleisčiau šitą reklamą, bet tai yra paveikslas.”

Ketvirtoji – Racionalizacija: „Tai – zona, kurioje žiūrovo akiai siūloma iškeisti vaizdus į tekstą. Čia kviečiame stabtelti kelionėje ir paskaityti tekstą, kuris bent jau dalinai atsako (komentuoja), apie ką yra šita paroda ir jos atvaizdai. Iš vaizdinių pereinama į tekstą, mąstoma apie platesnį kontekstą.”

Penktojoje zonoje atsiveria Dovanų krautuvė: „Paskutinė galimybė kelionėje įsigyti suvenyrų, kūrinių, investicinių objektų. Negrįžkite namo tuščiomis, tikros kainos – tik ketvirtadieniais.”

Šeštoji – Refleksijos – zona: „Carpe diem / memento mori,

Carpe diem / meme|

/EXIT”

 

Nuotraukos: Rusnė Šimulynaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *