Kinas po atviru dangumi ŠMC kiemelyje

2013 m. birželio 28 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Dar vieneri metai

Šį šeštadienį, birželio 29 d. ŠMC kino salė ir kino teatras „Pasaka“ kviečia žiūrovus į jautrų, gyvenimišką ir britišku humoru pagardintą „Kino po žvaigždėmis“ seansą – filmą „Dar vieneri metai“ („Another year“), už kurį režisierius Mike Leigh 2010 m. buvo įvertintas specialiuoju Kanų festivalio prizu.

Lietuviškų šaknų turintis garsus britų kino kūrėjas niekada nerašo scenarijų, o filmo istoriją išbaigia filmavimo procese bendradarbiaudamas su aktoriais. Galbūt todėl jo filmams taip būdingas nesuvaidinto gyvenimo įspūdis, visi jie – žmogiški, ramūs, natūralūs ir artimi daugeliui žiūrovų.

Mike‘o Leigh‘o juostos „Dar vieneri metai“ dėmesio centre – darni buvusių hipių Tomo ir Džeri pora, kurios gyvenimas teka ramiu metų laikų ritmu, ir prie jų jaukaus šeimos židinio besiglaudžianti vieniša, nervinga Merė, desperatiškai ieškanti antrosios pusės ir išprovokuojanti netikėtą šeimyninę dilemą. Juostoje ne tik švelniai ir su šypsena tyrinėjami žmonių tarpusavio santykiai, bet ir plėtojama itin svarbi mokymosi priimti save tema. Filmo tėkmė grįsta turtingais dialogais ir išraiškingais moterų portretais, o Merę įkūnijusios aktorės Lesley Manville kūno kalba, gausus mimikų arsenalas suteikia pasakojimui ypatingos gyvybės. Kino kritikai ypač vertina režisieriaus gebėjimą įtikinamai atskleisti žmogiškąsias gyvenimo peripetijas, niekur neperlenkiant lazdos, nesutirštinant spalvų ir nepadarant nei tragedijos, nei komedijos…

Birželio 29 d. 22:30 ŠMC kiemelyje:
Dar vieneri metai (Another Year)
Drama, Jugntinė Karalystė, 2010 m., 125 min., N-13
Režisierius: Mike Leigh
Vaidina: Jim Broadbent, Lesley Manville, Ruth Sheen, Oliver Maltman, Imelda Staunton

Kino teatro „Pasaka“ ir ŠMC Kino salės kuruojamame projekte „Kinas po žvaigždėmis“ filmai bus rodomi visą vasarą nuo trečiadienio iki šeštadienio.

Daugiau informacijos: http://www.cac.lt/lt/kino_sale

Iliustracija: kadras iš M. Leigh filmo „Dar vieneri metai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *