Kauno fotografijos galerijoje – susitikimas su baltarusių fotomenininku Andrei Liankevič

2011 m. kovo 28 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

Kovo 31 d. 19 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks susitikimas su baltarusių fotomenininku Andrei Liankevič, drauge su kitais 12 fotografų iš skirtingų šalių, dalyvaujančiu Anzenberger galerijos (Viena) kuratoriame projekte – „East / Rytai“.

Susitikime A. Liankevič ketina pasidalinti savo kontrastinga patirtimi bendrajant su Baltarusijos specialiųjų tarnybų atstovais, pareigūnais, taip pat apžvelgti fotografijos situaciją šioje šalyje, sąlygas, kuriomis dirba fotožurnalistai bei pasvarstyti, kokia fotografija nėra įdomi Baltarusijoje, tačiau prikausto likusiose Europos šalyse parodų lankytojų dėmesį.

Iš Gardino kilęs A. Liankevič (g. 1981) 2004 m. nacionaliniame Baltarusijos universitete įgijo ekonomikos bakalauro diplomą ir pradėjo studijas Kaukazo Media institute Jerevane. Čia apdovanotas už fotografinę seriją apie jazidžių bendruomenę Armėnijoje. Nuo 2006 m. Andrei dėsto foto-žurnalistiką Europos Humanitariniame Universitete Vilniuje. 2010 m. išleido savo pirmąjį fotografijų albumą “Pagan traditions” (Pagonių tradicijos). Jo darbai publikuojami daugelyje Baltarusijos leidinių: Nasha Niva, Leader, CD, Komsomolskaya Pravda, taip pat – New York Times, Le Figaro, Newsweek, Die Zeit, Rigas Laiks. A. Liankevič fotografijos eksponuotos Baltarusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Norvegijoje ir t.t.

Iliustracija: Andrei Liankevič iš ciklo „Baltarusijos kryžkelės“, 2004 – 2006 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *