Kaune – fotografijos festivalis “Kaunas Photo ’09”

2009 m. gegužės 20 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Šių metų gegužės 20-22 dienomis atidaromas šeštasis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“. Kasmet skirtingos šalies fotografiją apžvelgianti, pavasario programa „Kaunas Photo Polska 09“ šiemet solidarizuosis su pastarųjų metų atradimu – naująją Lenkijos fotografija, primins svarbius ir nepažįstamos klasikos šedevrus.

Parodų pristatymai visas tris dienas vyks vienodu metu – 16:00 ir 17:30. O vakarais, 20 val. fotomeno gerbėjus į buvusią Radijo gamyklą (Savanorių pr. 66) kvies „Fotografijos naktys“. Per tris „Fotografijos naktis“ bus pristatytas gausus lenkų fotografų būrys iš Krokuvos, Varšuvos, Poznanės, Baltstogės ir kitų Lenkijos regionų. Paskutiniąją „Fotografijos naktį“ (gegužės 22-ąją) vainikuos kartu su šokio teatru „Aura“ sukurtas bendras projektas, skirtas Lenkijos fotografijai – „Kaunas Photo Polska AURA“.
Festivalyje dalyvaujantys jaunieji Lenkijos fotografai yra užfiksavę kontraversiškų kadrų, prieštaraujančių postsovietinių šalių tradicijoms ir naujiems Vakarietiškos kultūros proveržiams. Fotografijose tarsi pro didinamąjį stiklą išryškinamos senosios ir naujosios vertybės, jų prieštaravimai ir gyvavimas kartu. „Kaunas Photo Polska 09“ fotografijose atskleidžiamos problemos, būdingos daugeliui Sovietų priespaudą kentusių, o šiandien Europos Sąjungai priklausančių šalių.

„Jaunoji Lenkijos fotografija – įdomus fenomenas, kuris mums to nematant per pastaruosius metus tapo naujuoju mitu Europoje. Ji ne tik atitinka šiuolaikinio gyvenimo ritmą, bet ir sugeba suderinti dvasingumą ir kičą, vaizdingumą ir turiningumą, socialinę kritiką ir humorą“, – teigia festivalio „Kaunas Photo Polska 09“ meno vadovas Mindaugas Kavaliauskas.

Pagrindinėje „Kaunas Photo Polska 09“ parodoje žiūrovai išvys lietuvių kilmės lenkų fotografo Eustachijaus Kosakovskio (Eustachy Kossakowsky) premjerą. Į M. Žilinsko dailės galeriją, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, autoriaus darbai bus atgabenti iš Paryžiaus ir Varšuvos. Kitų autorių grupinės ir asmeninės parodos vyks įvairiose meno erdvėse Kauno miesto centre: Kauno fotografijos galerijoje, F Galerijoje, Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje, P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje ir K. Donelaičio g. 60 parodų erdvėje.
Žaliakalnio funikulierius veš į nykstantį cirką

Rafal MILACH. Nykstantis cirkas * Gegužės 20d. fotomeno festivalis „Kaunas Photo Polska 09“ personalinių autorių parodų ciklą pradeda Rafalo Milacho fotografijų serija „Nykstantis Cirkas“.
Parodos lankytojai, 17:30 užkilę Žaliakalnio funikulieriumi į „F Galeriją“ (Aušros g. 6) galės ne tik pasigėrėti fotografo darbais, bet ir susipažinti bei padiskutuoti su pačiu jų autoriumi. „F Galerijoje“ eksponuojama Rafalo Milacho fotografijų serija jau tapo nugalėtoja „World Press Photo“ konkurse Portreto kategorijoje.

Fotografijų serija „Nykstantis cirkas“ pasakoja apie komunistinėje Lenkijoje itin garsų, tačiau po nepriklausomybės atgavimo bankrutavusį Julineko cirką. Fotografijose – buvusių artistų, cirke praleidusių keliasdešimt metų, vienos dienos kelionės į praeitį. Po tiek metų jie vis dar saugo sceninius kostiumus, afišas. Fotografijos darytos artistų namuose ir Julineko griuvėsiuose. Tai tipiškas Rafalo Milacho siužetas, kuomet fotografas siekia užfiksuoti benykstančio gyvenimo būdo ženklus, jų liudytojus.

Rafalo Milacho parodos buvo pristatytos Lenkijoje, Austrijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Ukrainoje, Kinijoje, ilgalaikė ekspozicija kabo Kijosato fotografijos meno muziejuje Japonijoje. Šiuo metu fotomenininkas dirba prie naujo personalinio projekto apie jaunus viduriniosios klasės rusus.

Apie „Kaunas Photo Polska 09“

„Kaunas Photo“ – didžiausias kasmetinis fotomeno festivalis Baltijos šalyse, pradėtas organizuoti 2004 metais, fotomenininko Mindaugo Kavaliausko iniciatyva, jau tapo Europos fotografijos festivalių bendrijos ir „Festivals of Light“ organizacijos nariu. „Kaunas Photo“ žinomas kaip premjerų festivalis, kuris orientuojasi į kylančias Europos ir Lietuvos fotomeno žvaigždes. Jau tapo įprasta, kad fotomenininkai, kuriuos pasirenka „Kaunas Photo“ festivalis, greitai susilaukia sėkmės ir kitose šalyse.
Kasmet skirtingos šalies fotografiją apžvelgianti, šiemet pavasario programa „Kaunas Photo Polska 09“ solidarizuosis su pastarųjų metų atradimu – naująją Lenkijos fotografija, primins svarbius ir nepažįstamos klasikos šedevrus.

„Kaunas Photo“ – didžiausias kasmetinis fotomeno festivalis Baltijos šalyse, pradėtas organizuoti 2004 metais, fotomenininko Mindaugo Kavaliausko iniciatyva.

Photography.lt informacija.

Daugiau informacijos: www.kaunasfoto.info

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *