Karolinos Janulevičiūtės ir Kasios Gorniak paroda–performansas „Ir aprangos planas“ „Atletikoje“

2020 m. lapkričio 4 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Spalio 17–30 d. galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) laikinai įkurtose dirbtuvėse vyko paroda – tęstinis performansas „Ir aprangos planas“. Jo metu Karolina Janulevičiūtė ir Kasia Gorniak kūrė drabužių seriją, o visą renginio laikotarpį erdvė buvo atvira lankytojams. Tokiu būdu menininkės viešai demonstravo tiek drabužių kūrimo procesus, tiek jų kūrėjus (ang. maker), o ne tik galutinį rezultatą – drabužį.

Šis bendras autorių kūrinys kritiškai žvelgia į mados industrijos funkcionavimo principus bei jos tiekimo grandinę nuo kūrėjo iki vartotojo. Menininkių duetas akcentuoja darbą kaip procesą, parodydamas jo etapus, kurie paprastai yra nematomi, užslėpti ar net nepripažįstami galutinio vartotojo.

„Ir aprangos planas“ yra dalis besitęsiančio autorių tyrimo apie darbą mados industrijoje, kurio didžioji dalis yra atliekama siuvėjo(-s) ar meistro(-ės) rankomis. Šiuo tyrimu nagrinėjami etiniai, socialiniai, kultūriniai, taip pat aplinkosauginiai masinės gamybos aspektai ir jų įtaka drabužių pramonei.

Karolina Janulevičiūtė (g. 1993) yra mados dizainerė ir menininkė, savo kūrybinėje praktikoje tyrinėjanti žmogaus ir drabužių sąsajas bei kurianti per drabužius atsiskleidžiančius individualios ir kolektyvinės patirties pasakojimus.

Kasia Gorniak (g. 1987) yra mados dizainerė ir menininkė, gyvenanti Helsinkyje, Suomijoje. Jos kūrybai būdingi performatyvūs procesai ir į drabužius orientuoti performansai kaip praktinės veiklos.

 

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Nuotraukos: Vitalij Červiakov

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *