Juvelyrės Ievos Grigienės paroda „Iltinės lelijos“ galerijoje „Artifex“

2023 m. 17 kovo d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki kovo 31 d. VDA galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) veikia Ievos Grigienės paroda „Iltinės lelijos“.

Kokios gražios pabaisos, ištapytos viduramžiškuose bestiariumuose, ir kokios plėšrios gali atrodyti gėlės, išsprogusios vidurvasarį! Kas šiuo atveju yra gražu, o kas – baisu?

Antroje personalinėje Ievos Grigienės juvelyrikos ir skulptūrų parodoje „Iltinės lelijos“ veržiasi mitinės būtybės – chimeros, undinės, augalai ir žvėrys. Paroda – nelyg knyga, kurioje sekamas naratyvas, remiantis mitais ir pasakomis. Parodoje tyrinėjamas trapus pasaulio dvilypumas – grožis ir baisumas, kurie ne tik vienas kitą apibrėžia ir papildo, bet vienas be kito negali egzistuoti. Grožio samprata kinta, kiekviena epocha formuoja grožio suvokimą vis kitaip, o šioje parodoje jis atsiskleidžia įvairiausiais pavidalais – tiek švelniais, tiek grubiais.

Autorė leidžia turiniui ir formai nevaržomai grumtis, todėl kai kurie kūriniai gimsta pagal pirminę idėją, ieškant materialios išraiškos jai įgyvendinti. Kiti darbai, priešingai, atsiranda iš įsiklausymo į medžiagą – akmenį, medį, metalą, jų skirtybės diktuoja savas taisykles. Ievos Grigienės parodoje nėra žmogaus figūrų, o tik realios arba mitinės floros ir faunos užuominos. Grobuoniškos gėlės ir švelnios pabaisos persipina kurdamos pirmykštį, spalvingą, gyvybės syvų pilną sodą, į kurį dar nebuvo įžengęs žmogus.

Ieva Grigienė 2017 m. baigė metalo meno ir juvelyrikos bakalauro studijas, o 2021 m. – Taikomojo meno įgijo magistro laipsnį su atžymėjimu „Už konceptualų amato įprasminimą“ (Vilniaus dailės akademija, Telšių fakultetas). Menininkė kuria šiuolaikinę juvelyriką tiek iš tauriųjų metalų, tiek iš juvelyrikai neįprastų medžiagų – medžio, akmens, rastų objektų. Ievos juvelyrika – masyvi, spalvota, pilna istorijų, kartais skirta kasdieniam naudojimui, o kartais virstanti skulptūriniais kūriniais ir instaliacijomis.

Paroda vyks iki kovo 31 d.

Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

Galerijos darbo laikas: II–V – 12–18 val., VI – 12–16 val.

Fotografijos: Upė pati teka (Gytė Helen).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *