LMTA ir VDA studentų judančių vaizdų paroda „Ne tik akys: geismas“

2022 m. liepos 28 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki liepos 30 d. netradicinėje parodinėje erdvėje veikia dviejų Lietuvos aukštųjų meno mokyklų studenčių|tų judančių vaizdų paroda „Ne tik akys: geismas“.

Vilniaus dailės akademijos Fotografijos, animacijos ir medijų meno (VDA FAMM) katedros ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Kino ir TV katedros – studentų|čių įvairių formų ir sričių kūrinius (videomeną, skulptūras, instaliacijas, tekstus, tyrimus, filmus ir kt.) vienija geismas žinoti, jausti ir reaguoti į intensyvų išorinio pasaulio ritmą ir daugiasluoksnę, kompleksinę realybę.

Pagrindinė ir pirminė parodos idėja buvo sukurti dviejų Lietuvos meno mokyklų tarpusavio mainų situaciją, kurioje atsiskleistų skirtingos judančių vaizdų formos ir jų studijavimo kryptys.

Kūrinių ekspozicija buvo įrengta negyvenamuose apartamentuose, kurie yra tame pačiame pastate (A. Goštauto g. 2), kaip „Meno avilys“, jo vystoma Sinemateka ir „Skalvijos“ kino centras, o parodos kūrėjai  tyrinėjo netradicinės namų erdvės ir parodai atrinktų kūrinių tarpusavio ryšius. Taip „Ne tik akys: geismas“ tapo įtraukiančia kinematografine patirtimi, kurioje atsiskleidžia dviejų akademijų kinematografinių tradicijų sąsajos ir skirtys.

—-

Paroda „Ne tik akys: geismas“ buvo kuriama kaip kolektyvinis procesas, kurio tikslas – ne tik tyrinėti judančio vaizdo suvokimo ir patyrimo ribas, bet ir pristatyti naują žvilgsnį į vietinę medijų ir kino kalbas raidą. Paroda atsirado kaip „Meno avilio“ sinematekos – visuomenei atviros, vienintelės kinui ir medijoms skirtos specializuotos vietos Lietuvoje – veiklos dalis. Apie sinemateką: https://menoavilys.org/veiklos/sinemateka

—-

Organizatorius – „Meno avilys“

Kuratorė – Gerda Paliušytė

Architektai: Gediminas G. Akstinas ir Antanas Gerlikas

Dalyvės|iai: Viktorija Balkutė, Violeta Tvorogal, Salvijus Misevičius, Pijus Chraptavičius, Natalija Lokcikaitė, Matas Petkūnas, Margarita Valionytė, Kotryna Mauragytė, Julija Kuprijaškinaitė, Jokūbas Vaicekauskas, Ieva Akelaitytė, Greta Galiauskaitė, Evelina Bernotytė, Eva Rodz, Diana Nakrevič, Dagnė Petkevičiūtė, Ainė Petkūnaitė, Adas Burkšaitis, Antanas Skridaila, Arnas Balčiūnas, Augustė Gerikaitė, Eglė Poškevičiūtė, Gantas Bendikas, Jokūbas Lapinskas, Jorūnė Greičiūtė, Laura Aliukonytė, Lina Margaitytė, Lukas Kacinauskas, Marius Krivičius, Matas Galdikas, Miglė Kriaučiūnaitė, Miglė Križinauskaitė-Bernotienė, Paulius Stankevičius, Rinaldas Tomaševičius, Rokas Šydeikis, Saulė Bliuvaitė, Silvestras Polinauskas, Urtė Sabutytė, Vytautas Plukas, Domas Petronis.

—-

Parodos partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilniaus dailės akademija.

Nuotraukos: Andrej Vasilenko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *