.
2021    08    17

„Jaunojo kūrėjo eteris“ su G. Vaitkevičiūte: nuo stichiško žmogaus iki mito kultūros

artnews.lt

2021 m. Rugpjūčio 19 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks Gustės Vaitkevičiūtės fotografijų ciklo „Stichija: Žmogus“ pristatymas. Jaunoji menininkė gilinasi į mitą kaip pasakojimą, kuris steigia ryšį tarp gamtos ir žmogaus. Pagrindinė kūrėjos darbų poetikos ypatybė – subtilus simbolizmas ir talpios vizualiosios potekstės. Koks mūsų laikais yra žmogaus santykis su gamta? Kaip veikia gamtinė individo atmintis? Kas senovės graikų laikais ir dabar yra mitas? Šiuos ir daugelį kitų klausimų Gustei Vaitkevičiūtei pateiks rašytojas dr. Ramūnas Čičelis.

„Stichija: Žmogus“ – tai pirmasis kūrinys, pilnai gimęs vien iš mano pačios vidaus. Juo siekiu kalbėti apie man asmeniškai rūpinčius klausimus bei perteikti idėjas, su kuriomis gyvenu jau daug metų ir kuriomis noriu dalintis su platesne auditorija. Tai mano meilė mitologijai ir gamtai. […] Projekte „Stichija: Žmogus“ nagrinėju man svarbų žmogaus ir gamtos santykio klausimą per šiuolaikiniam žmogui puikiai pažįstamus motyvus: gamtos naikinimas, žmogaus dieviškumo idėja, jo atsiskyrimas nuo gamtos. Kartu čia perteikiu ne tik savo sentimentą apie gamtos svarbą ir norą matyti žmogų kaip mažiau susireikšminusią būtybę, bet taip pat ir mintį, jog mūsų santykis su gamta iš tiesų atspindi mūsų santykį su savimi pačiais. Tikiu, jog mano fotografinė istorija su daug prasmių siūlančiomis vizualinėmis metaforomis gali prisidėti prie žmogaus ir gamtos santykio diskurso plėtojimo“ – sako Gustė Vaitkevičiūtė.

Gustė Vaitkevičiūtė (g. 1995) yra baigusi menų, kultūros ir medijų studijas Groningeno universitete, kino ir medijų meno mokslus Kopenhagos universitete. Šiuo metu Gustė dirba dailės, technologijų ir medijų raštingumo mokytoja Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje. Jaunoji kūrėja yra įvaldžiusi vizualinės medijos instrumentus, gilinasi į kūrybinio rašymo subtilybes ir jautriai mezga santykį tarp žodžio ir vaizdo. Gamtos tema užima svarbią vietą ne tik menininkės kūryboje, bet ir gyvenime. Gustė domisi tvaraus gyvenimo būdais, ekologijos ir gamtosaugos temomis.

Virtualią darbų ekspoziciją Fotografijos muziejaus konferencijų ir edukacijų salėje galėsite išvysti 2021 m. rugpjūčio mėn. 19 – 26 dienomis.

Renginys yra projekto „Jaunojo kūrėjo eteris“ dalis, kurį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.