Jaunieji rašytojai parodoje prakalbino Šiaulius

2020 m. rugsėjo 16 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugsėjo 10 d. Fotografijos muziejuje atidaryta unikali, interdisciplininė paroda „Kalbantis miestas“, kurią inicijavo VšĮ „Begemotas“ komanda. Parodoje galima išvysti Šiaulių miesto istorines fotografijas bei perskaityti literatūrinius tekstus, kuriuos pagal eksponuojamas fotografijas parašė pirmojo Lietuvoje literatūrinio hakatono dalyviai.

Parodos atidarymo metu paaiškėjo, kieno tekstas pripažintas geriausiu. Kompetetingos komisijos sprendimu laimėtoju paskelbtas vilniečio Augustinas Šulija, kurio tekstą komisijos pirmininkė, literatūros tyrinėtoja, profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė įvertino kaip drąsų ir kūrybišką, susikalbantį su nuotrauka. Autoriaus tekstą inspiravo sena Šiaulių autobusų stoties fotografija.

Projekto iniciatorė Urtė Šulskienė sako, kad idėja surengti literatūrinį hakatoną buvo savotiška kultūrinė avantiūra, tačiau rezultatai nustebino.

„Tai, kas prasidėjo kaip eksperimentas, kaip kultūrinė avantiūra, išaugo į spalvingą ir intriguojantį Šiaulių charakterio, miesto veido įamžinimą. Per vieną parą sukurti darbai mus supažindina su kalbančiu ir savo istoriją pasakojančiu miestu. Parodos pavadinimas „Kalbantis miestas“ sufleruoja, jog Šiauliai niekuomet netylėjo – juos tiesiog reikėjo prakalbinti. Hakatone dalyvavę kūrėjai tą sėkmingai padarė. Visos komandos vardu labai noriu padėkoti Šiaulių miesto savivaldybei už galimybę įgyvendinti šį projektą, taip pat Fotografijos muziejui už geranorišką pagalbą ir parodos realizavimą“, – po parodos atidarymo kalbėjo Urtė.

Parodos atidaryme muziejaus vardu kalbėjęs Fotografijos muziejaus edukatorius Žygimantas Ruškys teigė, kad paroda bei literatūrinis hakatonas suteikė antrą šansą nuotraukoms, kurios nepateko į šiuo metu Fotografijos muziejaus rengiamą Šiaulių albumą. Dalyviai galėjo rinktis iš daugiau nei šimto fotografijų nuo 1863 m. sukilimo iki šių dienų.

Po atidarymo šiauliečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami ant Fotografijos muziejaus stogo, kur vyko performansų ir medijų festivalio „Medūza“ koncertas – DJ Lukas Feser atliko ritmingą ir šokti kviečiančią programą.

Parodą „Kalbantis miestas“ kviečiame aplankyti iki lapkričio 22 d.

O negalintys atvykti greitu metu tekstus galės skaityti ir virtualioje erdvėje. Tad prenumeruokite Begemoto paskyras feisbuke ir instagrame, laukite tolimesnės informacijos apie šį ir ateityje įvyksiančius renginius.

Projekto veiklas iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

Foto. Augustė Tomkutė

Daugiau nuotraukų rasite galerijoje https://drive.google.com/drive/folders/1Jyhml8jmnhh6veadSMFsfDkXltCJWOiC?usp=sharing

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *