Išsiaiškinti jėgas fotografijoje mėgėjus kviečia SNAP

2014 m. sausio 17 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

foto_2

Fotografo Tomo Kaunecko inicijuotas didžiausias Lietuvoje fotofestivalis SNAP šią savaitę paskelbė konkursą. Konkurso dalyvius vertins žmonės ir profesionalių fotografų bei meno srities atstovų komisija, o nugalėtojai  bus išrinkti ir paskelbti fotofestivalyje SNAP Vilniuje, kovo 2 dieną.

„Fotografiją žmonės šiais laikais pamėgo ir renkasi kaip saviraiškos būdą. Mūsų organizuojamas konkursas ir festivalis būtent tokiems ir skirtas – ne profesionaliems fotografams, o pradedantiems ar pažengusiems mėgėjams. Todėl dalyvaujantys konkurse neturėtų jaudintis dėl savo sugebėjimų. Mūsų tikslas yra ne tik įvertinti jų darbus ir išdalinti apdovanojimus, bet ir patarti, pamokyti, paskatinti“,- sako festivalio sumanytojas, profesionalus fotografas ir studijos “Ciklopas” savininkas Tomas Kauneckas.

Pasak jo, kasmet tiek konkursuose, tiek fotofestivalyje SNAP daugėja publikos. Nenuostabu, kad šiais laikais fotografija taip išpopuliarėjo – ištobulėjo fotoaparatai, puikias nuotraukas galima daryti ir mobiliaisiais įrenginiais, tad kiekvienas turi galimybę save išbandyti šioje srityje. „Šiais laikais net mėgėjas nuotraukos idėja ir kokybe gali varžytis su profesionaliu fotografu. Žinoma, pranašesnis visada bus tas, kuris turi daugiau patirties. Tačiau mokantis, gaunat patarimų iš profesionalų ir turint gebėjimų, tobulėjama labai greitai.

SNAP konkursui įvairių žanrų darbus galima pateikti iki vasario 14 d.Visa informacija skelbiama interneto tinklapyje www.snap.lt. Konkurso dalyvių nuotraukas pasiruošę įvertinti profesionalūs fotografai Jonas Staselis, Rokas Darulis, Tomas Kauneckas, meno redaktorė Jurga Radzevičiūtė ir dainininkas Jurgis Didžiulis, kuris mėgsta fotografuoti yra surengęs savo asmeninę parodą apie Kolumbiją.

Pirmiems 50 konkurso dalyvių, įkėlusiems kokybiškas nuotraukas, organizatoriai dovanoja po 2 kvietimus į fotofestivalio ekspo ir šou dalį.

Konkurso finalistams ir nugalėtojams bus išdalinta prizų už 10 tūkstančių litų.

SNAP konkursas yra neatsiejama SNAP fotofestivalio dalis. SNAP organizuojamas jau 6-tą kartą. Nuo 2010 metų jis iš foto konferencijos išaugo į didelį fotofestivalį. Festivalis šiemet vyks Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose. Be teorinių paskaitų, apsilankiusių festivalyje laukia ir praktiniai užsiėmimai, kuriuose savo jėgas fotografijoje galės išbandyti visi norintys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *