Instaliacijos ir objekto meno paroda „Faktas-forma“ Klaipėdoje

2019 m. rugpjūčio 12 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki rugsėjo 7 d. Karlo poternoje, Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) veikia instaliacijos ir objekto meno paroda „Faktas-forma“.

Forma yra viena iškalbingiausių kompozicijos dalių ir atspindi menininko individualybę, sugebėjimą jausti ir mąstyti savaip, savo kūryboje pakilti į naują kokybės lygį. Faktas žymi istorinės realybės momentą. Esame istorijos dalis ir mūsų kūryba jau yra faktas. Menininkų įtrauktis į istorinių vertybių lobyną, ir savo instaliacijomis bei skulptūriniais objektais papildyti ekspozicijas yra vienas iš projekto tikslų. Siekdami istorinių faktų interpretacijų galimybes išvysti meno kūriniuose, meno kūrinių formose, LDS Klaipėdos skyrius šiam projektui susitelkia bendrystei su istorija. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus atsinaujinęs ir naujai atvėręs Klaipėdos Pilies erdves, tampa patrauklus šiuolaikinio meno atstovams, jų minčių ir idėjų srautams. Atvertos erdvės Klaipėdos piliavietės rytinėje kurtinoje, kurioje yra įrengta Antrajam pasauliniam karui skirta ekspozicija „Muziejus 39/45“ ir interaktyvios archeologijos ekspozicijos šiaurinėje kurtinoje. Šiuo metu erdviniai menai patiria iššūkius, kuriems apmąstyti būtini meniniai, analitiniai tyrimai, diskusijos, forumai ir šis projektas ambicingai imtųsi problematikos, siekdamas įtraukti kuo daugiau įvairių visuomenės sluoksnių gyventojų, spręsdamas įvairias su istorinės atminties sritimi ir menininkų saviraiška susijusias problemas.

Šiandien kiekvienam individui didelę įtaką daro gausus informacijos srautas, komunikacijos, vizualinių meninių formų gausa. Meno išlaisvinimo tendencijos atmeta bet kokias dogmas, todėl fakto per formą aiškinimas ir įprasminimas naujais būdais gali sukurti daug netikėtų rezultatų kaip ir formos fenomenas, kuris apima galybę taikomosios ir vaizduojamosios dailės kūrinių. Visi jie reikalauja gilesnio įsižiūrėjimo ir erdvių atradimus, kuriuos ir siekia sukurti tarptautinis meno formos festivalis „Faktas-Forma“.

Šioje parodoje dalyvauja šie menininkai: Arvydas Ališanka, Aurimas Anusas, Aušra Jasiukevičiūtė, Daiva Ložytė, Danutė Garlavičienė, Jurga Užkurnytė, Kęstutis Dovydaitis, Marius Strolia, Kęstutis Musteikis, Mindaugas Šnipas, Romualdas Inčirauskas, Saulius Milašius, Aušra Jasiukevičiūtė, Daumantas Kučas, Remigija Vaitkutė, Romas Klimavičius.

Parodos kuratoriai: Daiva Ložytė ir Neringa Poškutė-Jukumienė.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *