Igorio Piekuro kūrybos paroda „Laiko negatyvai“ VDA „Titanike“

2014 m. liepos 29 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Igoris Piekuras

Liepos 31 d., 18:00 val. Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“  atidaroma Igorio Piekuro kūrybos paroda  „Laiko negatyvai“.

Igoris Piekuras (1935–2006) – vienas iš fotorealizmo Lietuvos tapyboje pradininkų, savitai plėtojęs didžiąsias laikmečio temas ir svariai prisidėjęs prie formos modernizavimo. 7-ojo dešimtmečio pradžios darbuose I. Piekuras vienas pirmųjų ėmė naudoti koliažą, emalius, fumažą (paviršiaus aprūkymo dūmais techniką), popmeno elementus. Tematinis ir plastinis I. Piekuro darbų daugiasluoksniškumas išplėtė tapybos suvokimo ribas.

Egzistencinės karo tematikos drobės ir asambliažai, negatyviniai portretai ir peizažo dekonstrukcijos atskleidžia savitą dailininko pasaulėvaizdį, nekartojantį nei socialistinio realizmo, nei lietuviškojo ekspresionizmo kanonų. Kosmoso, astronomijos, aviacijos motyvai bei savitai išnaudojami fotografiniai efektai (negatyvas, serijinis karojimas, masinių kataklizmų vaizdiniai medijose) leidžia pažvelgti į menininko kūrybą ne tik istoriniame, bet ir šiuolaikinių aktualijų kontekste. Modernūs, fotografijos ir kino principais grįsti I. Piekuro darbai vėl tampa aktualūs kylant naujai susidomėjimo realizmu bangai.

Parodoje pristatomi svarbiausi I. Piekuro kūriniai iš menininko šeimos, Lietuvos dailės muziejaus ir LEWBEN fondo kolekcijų. Jie grupuojami į konceptualius blokus išryškinant dailininką dominusias ir lietuvių meno modernizacijai aktualias problemas: meno ir mokslo santykį, tikrovės ir regimybės sąveiką, pozityvo ir negatyvo kontrastą, istorijos traumų ir asmeninių išgyvenimų sąsajas.

Parodos kuratorė – Laima Kreivytė.

Iliustracijoje: Igoris Piekuras, Eksperimentas. Drobė, aliejus, 1980-1985 LEWBEN Art Foundation nuosavybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *