Gyčio Skudžinsko paroda „Galimi atvaizdai / daugtaškis“ Antano Mončio namuose-muziejuje

2015 m. lapkričio 18 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
dauktaskis

Lapkričio 25 d. – gruodžio 20 dienomis Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) veiks Gyčio Skudžinsko personalinė paroda „Galimi atvaizdai / daugtaškis“.

Gyčio Skudžinsko paskutiniųjų metų kūrinius galime apibrėžti kaip kalbėjimą apie priemones ir sąlygas atvaizdams saugoti, kurti, klasifikuoti. Objektai dažniausia nurodo ne patys save, bet juose glūdinčią vizualinę informaciją ar specifines aplinkas vaizdiniams rastis. Parodose darbai susijungia į nuorodų rezginius, kurie veikia kaip dirgikliai sužadinantys suvokėjo vaizualinius prisiminimus ir nuspėjamus galimai ateityje sukursiamus vaizdus. Tad ir ši paroda yra kaip priemonių rinkinys ir aplinka žiūrovui sukurti savo filmą be pabaigos.

Gyčio Skudžinsko aka GyS (g. 1975) kūryba apima platų spektrą nuo vizualinių darbų (fotografija, instaliacija, grafinis dizainas) iki garso meno praktikų. Jau daugiau nei dešimtmetį autorius ne tik pats dalyvauja parodose Lietuvoje bei užsienyje, bet ir inicijuoja bei kuruoja meno projektus, publikuoja apžvalginius ir kritinius tekstus periodikoje. G. Skudžinskas kūrybos procesą traktuoja kaip tiriamąjį darbą, leidžiantį atskleisti vienokius ar kitokius šiuolaikinio pasaulio rakursus.

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *