Grupinė šiuolaikinės skulptūros kūrėjų paroda „Būvis“

2020 m. spalio 9 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo spalio 1 d. Pakruojo dvaro parke veikia grupinė šiuolaikinės skulptūros kūrėjų paroda „Būvis“. Lauko parodoje savo naujausius skulptūrinius objektus eksponuoja dešimt Lietuvoje puikiai žinomų skulptorių: Gediminas Akstinas, Danas Aleksa, Jonas Aničas, Nerijus Erminas, Tauras Kensminas, Petras Mazūras, Rimantas Milkintas, Rafal Piesliak, Mykolas Sauka ir Marija Šnipaitė. Pristatomi autoriai atstovauja skirtingas kartas, keli jų – neseniai baigę Vilniaus dailės akademiją, kiti – Lietuvos meno scenoje jau įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai, o juos visus vienija konceptuali, naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba. Kultūros paveldo teritorijoje eksponuojama šiuolaikinės skulptūros paroda ne tik kviečia susipažinti su skulptūrinio objekto įvairove, bet ir kuria netikėtą ryšį su istoriją puoselėjančia vieta bei suteikia galimybę pažvelgti į dvarą ir jo teritoriją kitu kampu.

Pristatomi menininkų darbai atlikti skirtingomis, kiekvienam autoriui būdingomis skulptūros kūrimo technikomis, tačiau jie visi savaip reflektuoja šiandienos realybę, bei joje vyraujančias nerimastingas nuotaikas. Besikeičiančios visuomenės normos skatina tradicijų narpliojimą ir kvestionavimą, o nuolat lydinti nežinomybė bei bandymai prisitaikyti prie naujos tvarkos sukuria įtampos ir trapumo jausenas. Ši paroda atspindi pasaulį kaip vietą, kurioje žmogaus įpročiai ir pozicija tampa neaiškūs, o santykį su tokia vieta tenka vis permąstyti iš naujo.

Parodą organizuojanti (AV17) galerija įsikūrusi Totorių g. Vilniuje, yra devintus metus aktyviai su šiuolaikiniu menu dirbanti erdvė. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos, galerija įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius meninius bei edukacinius projektus, vykdo mainų programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.

Projekto metu galerija (AV17) taip pat organizuoja virtualius, gyvai transliuojamus susitikimus su parodos autoriais bei kviečia dalyvauti virtualiose paskaitose „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos“, o negalinčius atvykti parodos apžiūrėti gyvai, galerija pasiūlys pasivaikščioti po 3D parodą „Būvis“ internete. Daugiau informacijos: http://www.av17gallery.com/naujienos

Paroda Pakruojo dvaro parke veiks iki spalio 26 d.

Petras Mazūras, Juodoji tulpė, 2020

Petras Mazūras, Juodoji tulpė, 2020

Rimantas Milkintas, Columna, 2020

Nerijus Erminas, Spinta, 2020

Mykolas Sauka, Embrionai, 2020

Mykolas Sauka, Embrionai, 2020

Parodos Būvis fragmentas

Tauras Kensminas, Sala, 2020

Marija Šnipaitė, Pakeliui, 2020

Gediminas Akstinas, Noriu namo, 2020

Danas Aleksa, Dumplės, 2020

Jonas Aničas, Stebėtojai, 2020

Jonas Aničas, Stebėtojai, 2020

Rafal Piesliak, Antenos, 2020

Rafal Piesliak, Antenos, 2020

Nuotraukos: Rolandas Parafinavičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *