Grupinė paroda Kaune „Losing Distance“ projektų erdvėje „Kabinetas“ Kaune

2016 m. rugsėjo 1 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Losing Distance aut Monika Januleviciute

Rugsėjo 2 d., penktadienį, 18 val. projektų erdvėje “Kabinetas” Kaune (A. Mapu g. 20) atidaroma grupinė paroda “Losing Distance” (liet. Prarandant atstumą”), kurioje dalyvauja menininkai Philippe Gerlach, Monika Janulevičiūtė, Sen, Gedvilė Tamošiūnaitė.

Tai gali būti lyg kabėjimas tarpinėje būsenoje. Ar nardymas per daugybę santykių struktūrų, nenutuokiant, kur išlipti. Keistas poreikis priklausyti didėja, sąmoningai tikrovei ir fikcijai prarandant atstumą, joms susitinkant atvirkštinės perspektyvos sankirtos taškuose.

Čia atstumas veikia kaip strategija, sau paties sukelta būsena, reprezentacijos priemonė, simuliacijos ir stimuliacijos mechanizmas medijose. Atstumas kaip būtinybė išgyvenimui. Poreikį tiesiogiai dalyvauti keičia reprezentacija – veikianti virtualioje realybėje, perpildytoje kuruoto turinio.

Jeigu materializuojame virtualybę, ar ji tampa tikresne? Kuomet pažeidžiamas estetinis atstumas, ar esame nubloškiami atgal į tikrovę, ar tarp to nėra aiškios skirties? Atstumas yra nuolatinė būsena; tai iliuzija.

Parodos kuratorė Vaida Stepanovaitė. Parodą iliustruoja kadras iš Monikos Janulevičiūtės kūrinio “Mikčioti, trukčioti, trukdyti” (2016).

Paroda veikia rugsėjo 2 – 9 d., I-V 13-19 val. (A. Mapu g. 20, Kaunas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *