Grupinė paroda „Kaip karštis slysta paviršiais“ parodų ir projektų erdvėje „Hawerkamp 31“ Miunsteryje, Vokietijoje

2022 m. 25 rugsėjo d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Liepos 15 – rugpjūčio 14 d. Miunsteryje, parodų ir projektų erdvėje „Hawerkamp 31“ (Am Hawerkamp 31, Miunsteris, Vokietija) veikė Pamėnkalnio galerijos surengta ir kuratorės Mildos Dainovskytės kuruojama vizualaus meno kūrėjų paroda „Kaip karštis slysta paviršiais“ (ang. How Heat Slides Across Surfaces).

Parodoje buvo pristatyti aktyviai šiuolaikinio meno lauke veikiantys kūrėjai iš Lietuvos: Linas Blažiūnas, Vytenis Burokas, Algirdas Jakas, Agnė Juodvalkytė, Beatričė Mockevičiūtė, Sallamari Rantala, Ieva Rojūtė, Eglė Ruibytė, Aistė Marija Stankevičiūtė, Marija Šnipaitė. Pasitelkdami skulptūros, tapybos, tekstilės ir grafikos raiškos priemones, menininkai nagrinėja šviesos, rituališkumo, peizažo, kolektyviškumo, izoliuotumo bei socialines temas. Objektų linijos ir tūriai nejučia primena vieni kitiems apie save – kaip apie aštriabriaunius kūnus, tirpius ir laikinus vieni kitų pavidalus.

Viskas blunka. 

Prisimenu „saulės zuikutį“. Kambaryje, kuriame neaptiktum nė trupučio kepinančių saulės spindulių, tik skaidrią ryto šviesą. Tuo tarpu jis, apsimesdamas skrituliu, lėtai slenka per sienas, slepiasi už spintos, pasirodo kitame jos gale, kol galų gale įneria į stalinį laikrodį ir jame apsigyvena. Tarsi vaiduoklis.

Karštis siurbia paskutinius drėgmės likučius iš balstančių paviršių. Lieka tik švelniai prikibęs smėlis. Atrodo, spinduliai keičia viską – tekstūras, kvapą, spalvas, svorį, glotnumą, greitį, dydžius, – kol bespalvės ataugos vejasi aplink sprunkančius atspindžius.

Parodos kuratorė Milda Dainovskytė yra nepriklausoma šiuolaikinio meno kuratorė, menininkė, kuratorinio dueto (drauge su Laurynu Skeisgiela) narė ir viena iš susitikimų erdvės „Lokomotif“ (2019–2021), kurioje jungiamos šiuolaikinio meno praktikos ir miesto identiteto formavimo strategijos, įkūrėjų.

Parodos architektas – dizaineris ir menininkas Vytautas Gečas, veikiantis konceptualiojo dizaino srityje. Eksperimentuodamas su kontekstu ir subjekto suvokimu, jis pasitelkia sudėtingumą, fragmentiškumą, sluoksniavimą ir mišrias nuorodas. Šiuo metu V. Gečas studijuoja Vilniaus dailės akademijos dizaino krypties meno doktorantūroje, jo sukurti dizaino objektai pristatomi tarptautinėse parodose. Dizaineris taip pat kuruoja įvairias šiuolaikinio dizaino parodas Lietuvoje.

Parodos dizainerė – Eglė Ruibytė.

Vertėja – Alexandra Bondarev.

Projekto rengėjas: Pamėnkalnio galerija (Vilnius).

Partneriai: Westdeutscher Künstlerbund e.V., Hawerkamp 31.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Nuotraukos: Jaewon Kim

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *