Grupinė paroda „Happily whatever after“ galerijoje „Atletika“

2022 m. kovo 24 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki kovo 25 d. galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) veikia grupinė paroda „Happily whatever after“ („Ilgai ir laimingai“), pristatanti menininkus Martą Frėjutę, Donatą Linkų ir Andrių Ivanovą. Parodos kuratorė Ieva Gražytė.

Šiandien laimė tampa racionalaus pasirinkimo teorija, o laimingos pabaigos motyvas kartojamas kasdien. Tik kodėl laiminga pabaiga neteikia laimės ir kas laukia po jos? Ką ilgai ir laimingai reiškia šiuolaikinio meno kontekste? „Happily whatever after“ – trijų menininkų – Martos Frėjutės, Donato Linkaus ir Andriaus Ivanovo – grupinė paroda, pristatoma naudojant laimingosios sąmonės (angl. happy consciousness) komunikaciją, kuri vykstančio karo kontekste tampa dar makabriškesnė – ironizuoto dydžio darbų priminimai, mechaninio vėjo glostoma, butaforinė pieva ir toksiški saldainių dažikliai. Paroda nesiekia gąsdinti tariamu prigimtiniu liūdesiu ar užsiimti sabotažu prieš laimę. Ji veikiau siūlo būti lengvabūdiškai laimingiems nepaisant pabaigos. Laimingoji nesąmonė tiki, kad keisti reikia ne pasaulį, bet požiūrį. Tik kokia to kaina.

Marta Frėjutė šiuo metu studijuoja meno doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje. Savo kūryboje ji tyrinėja tikrovės ir fikcijos sąsajas istoriniame lauke ir kasdienybėje, techlonologijų ir mokslo plėtros fetišizavimo temas.

Donatas Linkus dirba su mišria medija, kuri didžiąja dalimi yra suformuota skulptūros ir architektūros disciplinų. Linkus savo kūrybinėje praktikoje butaforiją naudoją kaip priemonę atspindėti šiuolaikybėje vykstančius realybės kūrimo principus.

Andrius Ivanovas šiuolaikinės skulptūros bakalaurą ir magistrą įgijo Vilniaus dailės akademijoje. 2015 m. jis laimėjo Baltijos šalių konkursą „Jaunojo tapytojo prizas“. Ivanovo meninė praktika glaudžiai siejasi su pastoviu šiuolaikinio žmogaus identiteto kismu, vartojimo kultūra ir šiandieninio laikotarpio intensyvumo formomis.

Kuratorė: Ieva Gražytė

Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *