Gintauto Trimako paroda „Lumen“ galerijoje „Meno parkas“ Diuseldorfe

2020 m. kovo 27 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki balandžio 18 d. galerijoje „Meno parkas“ Diuseldorfe (Dorotheenstrasse 22) veikia fotomenininko Gintauto Trimako paroda „Lumen“.

„Vienintelė-menkutė, beviltiška, romantiška-atsvara nihilizmui yra filotopija ir fotofizika“. (Arvydas Šliogeris)

„Net negalėčiau tiksliai įvardinti, kada paklausiau savęs apie spalvą. Kiek esu jautrus Jai? Ir tarp aibės vizualinių, kultūrinių ir socialinių kodų, man esamuoju laiku svarbiausias yra spalvos kodas.

Po ilgų paieškų Camera-less fotografija tapo tinkamiausia technika.

Remiuosi senosiomis technologijomis. Žaidybiškai performatyviu veiksmu, sudabartinu ir turiu savuosius unikaliuosius „atsakymus“.

Parodoje eksponuojamas fotografijų ciklas „Atsakymai“:  Henry Fox Talbot, Sir John William  Herschel, Hermann Krone, bei naujai besiformuojančio ciklo „Tylusis pranešimas“ kūriniai.“

2020.02.17
Gintautas Trimakas

Gintautas Trimakas (g. 1958 m.) gyvena ir kuria Vilniuje, Lietuvoje. Fotomenininkas nuo 1986 m. aktyviai dalyvauja grupinėse ir rengia personaline parodas Lietuvoje bei užsienyje. Nuo 1989 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. G. Trimako kūriniai yra įtraukti į Lietuvos dailės muziejaus, Šiaulių fotografijos muziejaus, MO muziejaus, Suomijos fotografijos muziejaus, Lodzės fotografijos muziejaus ir kitų institucijų bei privačių asmenų kolekcijas Lietuvoje ir užsienyje. 2017 m. menininkas buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Organizatorius: galerija „Meno parkas“
Partneris: „Gleixnerart“

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Meno linija. 2020“ dalis.

    

Nuotraukos: Ignas Gleixner, nuotraukos galerijos „Meno parkas“ nuosavybė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *