Giedriaus Jonaičio paroda „Autoportretas iš nugaros“ VDA parodų erdvėje „Krematoriumas“

2016 m. lapkričio 29 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

????

 

Lapkričio 29 d., antradienį, 17 val. Vilniaus dailės akademijos parodų erdvėje „Krematoriumas“ (keramikos krosnys) (Maironio g. 6, Vilnius (Senųjų VDA rūmų II-asis kiemas)) atidaroma Giedriaus Jonaičio paroda „Autoportretas iš nugaros“.

Vilniaus dailės akademijos parodinėje erdvėje Krematoriumas (buvusioje keramikų krosnių patalpoje) atidaroma žinomo menininko Giedriaus Jonaičio skaitmeninės grafikos paroda Autoportretas iš nugaros. Tai „selfinės“ fotografijos ir spontaniškų vizijų estetika pagrįstų darbų kolekcija, ironiškai ir tragikomiškai kalbanti apie menininko vietą pasaulyje.

Pats Giedrius Jonaitis apie parodą sako:

„Kaip ir visi žmonės, savęs iš nugaros nematau. Jei veidui pamatyti reikia vieno veidrodžio, nugarai – dviejų. O kiti žmonės mane gal net dažniau mato iš nugaros. Žinoma, viešumoje ją slepiu po rūbais. Tai, ko nematau, tarsi ir neegzistuoja. Iki šiol dažniausiai pamiršdavau turįs nugarą. Bet vieną naktį neapdairiai sugalvojęs ją pašildyti prie elektrinės viryklės kaitlentės, atsidūriau liepsnos glėbyje. Nuo tada nugara ilgai neleido savęs pamiršti stipriu skausmu ir kitais nemaloniais pojūčiais. Ir dar ta neišnaikinama žymė, daug didesnė nei istorijoje žinomi ant žmonių odos išdeginti ženklai. Tarsi žemėlapis. Dabar tai neatskiriama mano tapatybės dalis, ne mažiau svarbesnė už veidą. Nors dar neišmokau pasidaryti selfio iš nugaros, šis nutikimas paskatino permąstyti autoportreto žanrą“.

Paroda veiks iki gruodžio 14 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *