Geistės Marijos Kinčinaitytės & James Wilkie paroda „Akys jautriausios raudonai“ „Sodų 4“

2017 m. gruodžio 15 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki gruodžio 15 d. projektų erdvėje „Sodų 4“ (Sodų g. 4, Vilnius) veikia Geistės Marijos Kinčinaitytės & James Wilkie paroda „Akys jautriausios raudonai“.

 Akys jautriausios raudonai (angl. The eyes are most sensitive to red) – tai patyriminė erdvė sudėtinio Geistės Marijos Kinčinaitytės projekto Išversti kūnai (angl. Bodies inside out) pristatymui. Šiuo tyrimu reaguojama į suaktyvėjusį kūno artikuliavimą šiuolaikinių menininkų video instaliacijose, kuriose žiūrovas įtraukiamas į emocinį bei kūnišką išgyvenimą. Baroko estetika bei logika, apibrėžta Gilles’o Deleuze’o 1993–ųjų knygoje Klostė: Leibnizas ir barokas (angl. The fold: leibniz and the baroque), pasitelkiama kaip metodas, padedantis nagrinėti intymų ir dinamišką ryšį tarp žiūrovo, vaizdo ir ekrano. Šis tyrimas buvo pristatytas kino ir medijų studijų mokslinėse konferencijose Romoje 2016 m. ir Paryžiuje 2017 m.

Kompozitorius James Wilkie projektui Akys jautriausios raudonai sukūrė garso instaliaciją, kuriai pasitelkė algoritmų reakcijas į vandens paviršiaus ir ekrano atspindžius. Vaizdas išsilieja iš ekrano rėmų garsu apibrėždamas save kaip erdvę.

Geistė Marija Kinčinaitytė šiuo metu gyvena ir kuria Londone, domisi naujai atsirandančiomis kompleksinėmis kūniškomis patirtimis šiuolaikinių technologijų lauke. Kinčinaitytė yra baigusi medijų ir komunikacijos bakalauro bei kino magistro studijas Londono Goldsmiths universitete. Šiuo metu ji savo fotografija bei judančiu vaizdu paremtoje praktikoje tyrinėja ryšius tarp kūno, vaizdo ir medijos. Naujausios jos pristatytos personalinės parodos – tai You Belong to Me, Fotogalleriet, Osle; The European Commission, Londone, taip pat Kauno fotografijos galerijoje. Naujausios grupinės parodos: Kūnas ir tamsa, Galerija Vartai, Vilnius; Taken Territories, Inside–Out Art Museum, Beijing; Laiško kūnas, Sodų 4, Vilnius; FreshFaced+WildEyed 2014, The Photographers’ Gallery, Londone (www.geistekincinaityte.com).

James Wilkie yra kompozitorius, kurį domina technologijų įtaka bei jų sąveika su gamta, bendruomene, su naratyvu apie žmonijos vystymąsi – šiuos tyrinėjimus jis išreiškia garsu. Wilkie studijavo kompoziciją Berklee muzikos koledže (Bostonas, JAV) bei garso meną Londono Goldsmiths universitete​. Jis bendradarbiauja su skirtingų disciplinų kūrėjais, yra dirbęs su filmų kompozitoriais Hans Zimmer ir Geoff Zanelli iš Remote Control Productions (JAV). Wilkie kūriniai buvo atliekami ir rodomi daugelyje šalių. Svarbiausi pasirodymai ir parodos: Diffrazione Festival, Florencijoje; Chinese Open 2017, Londone; Šiaulių dailės galerijoje; Moscow International Experimental Film Festival (MIEFF), Rusijoje; Beckenham Place Park, Londone; Krasnoyarsk Biennale, Rusijoje; Sanatorium, Stambule (http://cargocollective.com/jamescwilkie).

Ši paroda yra projekto Menininkų iš užsienio mini-rezidencijos su prisistatymais projektų erdvėje Sodų 4 dalis. Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Nuotraukos: Arnas Anskaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *