Gedimino G. Akstino personalinė paroda „Nuogaliai“ Radvilų rūmų dailės muziejuje Vilniuje

2023 m. sausio 31 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

2022 m. Gruodžio 16 d. – 2023 m. vasario 12 d. Radvilų rūmų dailės muziejuje (Vilniaus g. 24, Vilnius) veikia Gedimino G. Akstino personalinė paroda „Nuogaliai“.

Jei asmuo yra labai užsiėmęs ar nejaučia poreikio bendrauti, gali tiesiog pagriebti pilnų plaučių porą, įsistatyti ją, o savo ištuštintus plaučius palikti kitame kambario gale. Turint bent kelias laisvas minutes, yra mandagu tuščius plaučius prijungti prie oro dozatoriaus ir pripildyti juos kitam naudotojui. Bet, turbūt, įprasčiau yra pasilikti ir pasidžiaugti kitų kompanija, aptarti dienos naujienas su draugais ar pažįstamais ir prabėgomis pasiūlyti naujus, pripildytus plaučius savo pašnekovui. Nors tai, greičiausiai, nelaikytina oro dalybomis griežčiausia prasme, esama bičiulystės, užsimezgančios suvokiant, kad visas mūsų oras ateina iš to pačio šaltinio – juk dozatoriai tėra atidengti terminalai vamzdžių, siekiančių oro rezervuarą giliai po žeme; didįjį pasaulio plautį, mūsų visų maitinimo šaltinį. 

Ted Chiang „Exhalation“, 2019

Gedimino G. Akstino paroda, kurios dalis sukurta vietoje ir atliepia Radvilų rūmų dailės muziejaus ypatumus ir charakteristikas, yra sumanyta kaip „Nuogalių“ – menininko 2020 m. pradėtos skulptūrų serijos – tęsinys.

Įkvėpta Tedo Chiango mokslinės fantastikos tekstų, ši paroda yra tik dar vienas iš daugybės galimų bandymų atidžiai įsižiūrėti į mus supančius žmones, vietas, praktikas ir objektus, į kliovimąsi kasdieniais įpročiais ir mūsų visų daromais pasirinkimais.

Gediminas G. Akstinas yra lietuvių menininkas, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Vilniuje. Savo meninėje praktikoje jis išskirtinį dėmesį skiria estetikai, lemiamai ir ekonomikos greičio, ir impulsyvių, dažniausiai neracionalių sprendimų. Jį domina plona riba tarp autorinio ir anoniminio veiksmo ir jungtys tarp kolektyvinio darbo bei individualių atradimų.

Daugumoje darbų jis pasitelkia įvairias skulptūrines praktikas, apimančias objektus, instaliacijas ir performansus. Tarp jo asmeninių parodų – „Nuogaliai“ Panerių skulptūrų parke ir išnuomotame bute Vilniuje, „Kompanionai“ išsinuomotoje biurų erdvėje Vilniuje, „The SHIP“ Amsterdamo „Kunstverein“.

Parodos lankymas muziejaus darbo valandomis.

Fotografijos: Andrej Vasilenko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *