.
2011    11    22

Galerijos „Vartai“ ketvirtadienio peržiūroje - Rūta Povilaitytė

artnews.lt


Lapkričio 24 d. 18 val. galerijoje „Vartai“ vyks ketvirtadienio peržiūra, kurioje pristatoma jaunosios kartos tapytojos Rūtos Povilaitytės darbai.

Menininkės darbai kitų autorių kontekste išsiskiria lengvai atpažįstamu tapybos stiliumi ir subtilia ironija. Kameriškų formatų, skaidraus ir lengvo kolorito drobėse dėliodama vienas su kitu nelogiškais ryšiais susijusius elementus, Povilaitytė kuria netikėtas  ir humoristines miniistorijas.  Jose veikiantys žmonės –  tai efemeriškos, po kaukėmis pasislėpusios būtybės, besikapanojančios globalizacijos procesuose, įvairiuose laikinuose sąlyčiuose su aplinka, daiktais. Iš  to atsirandantys paradoksai ir fikcijos primena apie kiekvieną aplankančią materialaus gyvenimo beprasmybės nuojautą. Anot menininkės, jai tapymas – tarsi bandymas pasipriešinti bejėgystei, o absurdiškumo deklaravimas suteikia galios.

Rūta Povilaitytė (g. 1984) 2009 metais baigė tapybos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2010-2011 surengė tris personalines parodas. Nuo 2007-ųjų dalyvauja grupinėse parodose. 2011 metais tarptautinio konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ komisijos įvertinta aukštais balais ir pateko į finalistų penkioliktuką. 2011 metais pelnė Panevėžio miesto meno stipendiją.

Kūrinius pristatys meno kritikė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė.

Galerija „Vartai“ viešas ketvirtadienio peržiūras rengia siekdama intensyviau rinkti ir visuomenei pateikti naujausias žinias apie šiuolaikinio meno kūrėjų darbus, išsamiau pristatyti menininkus, greičiau pastebėti žinomų menininkų kūrinius bei atrasti naujus vardus. Peržiūrų metu sukauptos žinios bus naudojamos planuojant galerijos “Vartai” organizuojamas parodas Lietuvoje bei užsienyje, parenkant dalyvius mugėms.

Galerijos „Vartai“ peržiūros pirmiausia skirtos meno kolekcionieriams, muziejininkams ir menotyrininkams, tačiau yra atviros visiems besidomintiems naujausiais įvykiais kūrėjų dirbtuvėse. Peržiūrai pateiktus darbus visą savaitę bus galima pamatyti ir įsigyti galerijos “Vartai” peržiūrų kambaryje.

Meno kolekcionieriams rengiami ir asmeniniai darbų pristatymai bet kurią savaitės dieną. Dėl susitikimo laiko suderinimo prašome kreiptis į galeriją „Vartai“ tel. (+370) 5 2122 949 ar el. paštu galerija@galerijavartai.lt

Menininkai, pageidaujantys pateikti darbus peržiūrai kviečiami kreiptis į galeriją el. paštu galerija@galerijavartai.lt

Iliustracijoje: Rūta Poviltaitytė, Iš ciklo „Kuo puikiausiai galima gyventi ir nieko nesuprantant“, 2010, drobė, aliejus, acetono atspaudas, 60×80 cm.