Galerija „si:said“ pristato Juozapo Kalniaus fotografijų parodą #flirtasufiltru

2020 m. gegužės 11 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo gegužės 15 d. (penktadienis) galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) veiks Juozapo Kalniaus fotografijų paroda #flirtasufiltru.

Fotomenininko Juozapo Kalniaus kūrybinių raiškų arsenalas apima skaitmenines ir primirštas senąsias technologijas: cyanotype, pinhole, lumen prints, salt prints ir kt. Pastarąsias savo kūrybai jis renkasi ir dėl masinančio kūrybinio proceso, kuris suteikia daugiau erdvės eksperimentams, ir dėl gaunamo rezultato ‒ subtiliai niuansuotų vaizdų, kitų ypatybių, išgaunamų tik jų dėka. J. Kalnius vis dažniau gilinasi į problemines visuomenės sritis, meninės raiškos priemonėmis aktualizuoja ne tik jam vienam, bet ir visai bendruomenei ar visuomenei rūpimus klausimus, atrasdamas intriguojančias, originalias ir paveikias meno formas.

Naujausia paroda #flirtasufiltru – tai kasdienybės dienoraštis, sukaupęs egzistuojančių, dingusių arba pakitusių objektų siluetus, eskizus, neišsivysčiusias idėjas, paveiktus laiko ir erdvės. 2018-ųjų pabaigoje socialiniame tinkle J.Kalnius kartu su menininke Meile Sposmanyte pradėjo fotografinį skaitmeninį dialogą, kurį inspiravo techniniai eksperimentai ir vizualinio dienoraščio pildymas. Šiame fotografijų cikle įprastą filtro įtaisą pakeitė išmaniųjų telefonų filtrų programėlė. Filtrų programėlė imituoja (simuliuoja) šlapio kolodijaus fotografiją, sukurtą ant stiklo arba metalinės plokštelės.

Pasak fotomenininko, „Toks skaitmeninis, vizualinis dienoraštis man būtinas objektų, vietos, personažų, reikalingų projektams, eskizavimui, vizualinių idėjų užsirašymui, kurias vėliau galėčiau įgyvendinti analoginės fotografijos priemonėmis“. Dalis fotografijų, formatinių kamerų pagalba, yra atkartotų sidabre. Tačiau daugelio objektų jau nebėra arba jie pasikeitė ir liko tik dienoraštyje. Parodoje #flirtasufiltru pristatomos fotografijos, kauptos mobilaus telefono atmintyje ar levitavusios elektroniniuose debesyse, sufleruoja naujas prasmes bei idėjas.

Juozapas Kalnius (g. 1971) studijavo Kauno politechnikos instituto Lengvosios pramonės fakultete. Parodose dalyvauja ir jas rengia nuo 2009-ųjų. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Parodos laikas: 2020.05.15‒29.

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *