Galerija namuose TRIVIUM ir Antakalnio bendruomenė skelbia vaikų piešinių konkursą “Medžiai ir jų gyventojai”

2019 m. liepos 19 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

Sapiegų parko projekto skandalui aprimus ir medžių kirtimą nutraukus, miškų, augalijos miestuose problema Lietuvoje vis dar opi ir neišspręsta.

Galerija TRIVIUM, norėdama prisidėti prie Lietuvos gamtos išsaugojimo, organizuoja vaikų piešinių konkursą “Medžiai ir jų gyventojai”.

Piešinius kviečiame siųsti iki rugpjūčio 20 dienos, el. paštu: aiste@4matmuo.net

Kūrybiškiausiai temą atskleidę jaunieji menininkai bus apdovanoti.

Pastaraisiais metais Vilniuje per metus iškertama apie tūkstantį, o gal ir daugiau medžių, plynėmis paverčiamos miestelių aikštės, vienas po kito išnyra projektai, kuriuose siūloma išpjauti senas, dažnai šimtametes liepas, ąžuolus, klevus. Vilniaus Kalnų parke planuojama kirsti apie 1000 medžių, Šiaulių centre – senąsias liepų alėjas, Klaipėdos skulptūrų parke – apie 500 medžių. Vilniaus savivaldybė buvo pasiruošusi taip pat pasielgti ir su Sapiegų parko medžiais, sunaikinant perinčių paukščių namus, tačiau po ilgų diskusijų buvo atsižvelgta į gyventojų nuomonę, į gamtos išsaugojimo būtinybę. Tačiau nežinia, koks bus kitas Sapiegų parko projektas.

Konkursas – paroda „Medžiai ir jų gyventojai“ suteiks galimybę mažiausiems piliečiams išreikšti savo jausmus, ugdyti jų atsakingumą už gamtą, išmokti ja rūpintis.

Galerija namuose TRIVIUM – meno erdvė, įgyvendinama ketvirtus metus, aktyviai dalyvaujanti Vilniaus miesto kultūriniame gyvenime, jautri šiuolaikinėms meno tendencijoms, socialinėms ir aplinkosaugos problemoms. Per trejus veiklos metus galerija surengė daugiau nei 30 profesionalių parodų, 2017 metais mugėje „ArtVilnius2017“ galerija TRIVIUM išrinkta viena iš 7 geriausių galerijų.

Namų galerija „Trivium“ (Vilkpėdės g. 7-105, Vilnius). Apsilankyti galima iš anksto susitarus tel. + 370 693 58318

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *