.
2023    03    24

Galerija „Meno niša“ prisideda prie socialinių iniciatyvų: pristatė Eimanto Pažusio kūrinius

artnews.lt

Vilniaus miesto galerija „Meno niša“ vakar visus pakvietė į socialino projekto – asmeninės Eimanto Pažusio tapybos darbų parodos „Svajonė“ atidarymą.

Vilniuje gyvenantis Eimantas Pažusis (g. 1990) – nuo gimimo cerebrinio paralyžiaus negalią turintis kūrėjas, jau surengęs ne vieną parodą. Nuo šešerių metų E. Pažusis lanko Vilniaus „Vilties“ specialiąją mokyklą-daugiafunkcį centrą, kuriame jau nuo pirmųjų metų išryškėjo jo motyvacija kurti, smalsumas, žinių troškimas. Bėgant metams, Eimanto noras kurti tik stiprėjo, tai padėjo jam subręsti ir kaip asmenybei, ir kaip menininkui.

Kaip teigia Vilniaus miesto galerijos „Meno niša“ vadovė Diana Stomienė, ši paroda yra galerijos dovana Eimantui, kuris turėjo svajonę surengti parodą meno galerijoje. Eimantas su specialia įranga naudojasi kompiuteriu,  pats susirado internete Vilniaus meno galerijas ir su artimųjų pagalba išsiuntė joms laišką dėl parodos. „Pamatę įdomius kūrinius ir susipažinę su Eimanto gyvenimo istorija, kuri palietė mūsų širdis, nusprendėme įgyvendinti jo svajonę. Parodos atidarymo metu, Eimanto akyse matėme didžiulį džiaugsmą, dėkingumą ir gyvenimo viltį, dėl tokių akimirkų tikrai verta gyventi. Mūsų noras yra prisidėti prie Eimanto meninio augimo proceso ir pristatyti savo lankytojams parodą, parodančią, kad kūrybinio proceso negali sustabdyti ir negalia“, – apie parodą pasakojo D. Stomienė.

Pats kūrybinis tapymo procesas iš Eimanto reikalauja labai daug fizinių jėgų. Jam reikalinga asistento pagalba, nes negalia neleidžia savarankiškai laisvai judėti. Parodos „Svajonė“ darbai kurti ant drobės naudojant tušą, akrilą, kuriuos Eimantas, su artimųjų ir dailės mokytojos pagalba, naudoja tapydamas kumščiais, rankomis ir pirštais. Tai suvokiant darosi aišku, kad Eimanto kelias į kūrybą – labai nelengvas. Per kūrybos metus pasiekta labai daug. Buvo surengta daugybė parodų, projektinių veiklų, kuriose Eimantas buvo pagrindinis arba vienas iš pagrindinių dalyvių.

Tai parodos galerijoje „Arka“, UNESCO parodų salėje, Mokytojų namuose, Technikos bibliotekoje, Vaikų raidos centre, prekybos centre „Pupa“, Karoliniškių bibliotekoje, Gariūnų verslo parke, kultūros centre „BeePart’“ ir kt. Šiuo metu Eimantas taip pat tęsia savo kūrybinius eksperimentus kompiuterinės grafikos srityje. Kaskart E. Pažusio kūryba nustebina vis naujai, nors jis dirba tomis pačiomis priemonėmis.

Eimanto Pažusio asmeninė tapybos darbų paroda „Svajonė“ Vilniaus miesto galerijoje „Meno niša“ veiks iki balandžio 9 dienos. Galeriją remia Vilniaus miesto savivaldybė.