Gabrielės Vetkinaitės paroda „Dainos apie save“ Kauno menininkų namuose

2023 m. 1 birželio d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki birželio 1 dienos Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56, Kaunas) eksponuojama Gabrielės Vetkinaitės paroda „Dainos apie save“.

Parodoje „Dainos apie save“ Gabrielė Vetkinaitė pristato performansuose naudojamų įrankių kolekciją – vaikiška vaizdo, garso įrašymo įranga bei rankų darbo knygelių rinktinė sugula į skaidriai rožinę visumą. Ekspozicinę erdvę užpildo meditatyvus dainavimas ir menininkės užfiksuotos buities akimirkos.

Paroda – žvilgsnis į kūrėjos studiją, kurioje visi elementai turi savo vietą, neatskiriamą atsiradimo seką.

„Asmeniniai žmonių išgyvenimai dar niekada nebuvo taip arti mūsų. Socialiniai tinklai mus įvelia į sunkiai perprantamą, bet lengvai peržiūrimą, kitų žmonių gyvenimų storį. Kažkas neseniai buvo prie jūros, kažkam tą dieną vaikas pasakė negražų žodį. Menininkės Gabrielės Vetkinaitės performansai ir kūrybinė praktika savaip kritikuoja visuomenės vojeristinius įpročius. Kūrėja subtiliai pasineria į asmeninius išgyvenimus, lengvai ir be patoso, sukuria ypatingą atmosferą ir sugrąžina į laiką be chaotiško internetinio triukšmo,“ – teigia Gabrielės Vetkinaitės parodos „Dainos apie save“ kuratorė Agnė Bagdžiūnaitė

Fotografijos: Darius Matonis

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *