Foto/video reportažas iš parodos „ILLUSION OF INCLUSION / INCLUSION OF ILLUSION“ galerijoje „Vartai“

2010 m. balandžio 23 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Illusion of inclusion

Praėjusį trečiadienį, balandžio 21 d. galerijoje „Vartai“ atidaryta trijų Baltijos šalių jaunų menininkų paroda „ILLUSION OF INCLUSION / INCLUSION OF ILLUSION“. Ją kuravo gausi tarptautinė jaunų kuratorių komanda: lietuvės – Danutė Gambickaitė, Eglė Juocevičiūtė, Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė, latvė Iliana Veinberga bei estė Olga Temnikova (Talino galerija „Artdepoo“).

Žodis „jaunas” menininkas/kuratorius/kritikas, kaip žinome, ganėtinai sąlyginis. Vieniems šioje kategorijoje telpa ką tik karjerą pradėję autoriai, kitiems – formaliai – kūrėjai iki trisdešimt penkerių metų. Šios parodos atveju „jaunų” menininkų ir kuratorių sąvoka įgavo vaizdinį pavidalą ir išsiskleidė visa savo esybe parodos ekspozicijoje. Solidžius ir brandžius kūrinius keitė jaunatviškai eksperimentiniai ir lengvabūdiškesni sprendimai, tad žiūrovui teko paprasčiausiai mėgautis vizualiu, o ne konceptualiu ekspozicijos vientisumu.

Parodos koncepcija – atskleisti  „jauno meno skverbimąsi ar įtraukimą į galerijos, o kartu ir meno rinkos, pasaulį” ryškiai atspindi kiekvieno pradedančio kuratoriaus ir jo kartos menininkų aktualijas. Tikriausiai kiekvienas pirmąsias parodas rengiantis kuratorius privalo šį etapą pereiti, kol pagaliau įsiskverbs į meno teritoriją ir veiks joje, nebekeldamas sau tokių klausimų.

Galbūt šioje parodoje paaiškės, kurie menininkai iš tiesų turi potencialą į tą meno pasaulio „Edeną” patekti, o kurie liks už jo vartų.

illusion of inclusion11

Liena Bondare,  Kvepalai, 2007.

robertas narkus

Robertas Narkus, Žvaigždės yra skylės, 2009.

illusion of inclusion9

Romans Korovins, Raudonas šratinukas, 2008.

illusion of inclusion8

Romans Korovins, Raudonas šratinukas, 2008.

illusion of inclusion10

Sigrid Viir, Atvirukai seneliams, 2007.

illusion of inclusion2 illusion of inclusion7 illusion of inclusion3

Anna Shkodenko, Mano mėgstamiausi, 2008.

illusion of inclusion6

Lita Liepa, Cut into nature, 2007.

Antanas Stancius

Antanas Stančius, Išpažintis, 2010.

rimas sakalauskas

Rimas Sakalauskas, Sinchronizacija, 2009.

Komentarai

  1. ten

    Aciu uz fotoreportaza, tik norisi pataisyti. cia paminite aptariate tik viena parodos idejos ir pavadinimo dali, o jos juk yra dvi. Pavadinimas skamba: “Illusion of inclusion / Inclusion of illusion”. viena kalba apie ta itraukinejima i meno lauka, kita apie ivairiu problemu, ideju, laiko, erdves matmenu, kurie del savo neapibreziamumo daznai buna iliuziski, itraukinejima i meno kurini. Jei paieskotumete, pastebetumete, kad visi bent jau lietuvisko dalies kuriniai vienaip ar kitaip uzkabina iliuziskumo ideja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *