Fotoreportažas iš Viltės Bražiūnaitės ir Tomo Sinkevičiaus instaliacijos „A Romance of Many Dimensions” POST galerijoje, Kaune

2015 m. 9 sausio d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

A Romance of Many Dimensions

Nuo gruodžio vidurio iki  sausio 4 dienos POST galerijoje (Laisvės al. 51a, 4 aukštas, Kaunas) veikė Viltės Bražiūnaitės ir Tomo Sinkevičiaus instaliacija “A Romance of Many Dimensions”.

Skaitmeninė erdvė vis labiau tolsta nuo pasaulio reprezentavimo, kurį keičia kompiuteriu generuota realybė. Programa atkuria realybę realiu laiku – skaitmenės nuotraukos nėra tik interpetacija ar eskizas, bet konkretaus kodo vizualizavimas. Laiko ir erdvės samprata turi būti persvarstyta iš naujo, nes ontologinio skirtumo tarp formos ir materijos nebėra.

“A Romance of Many Dimensions” intaliacijoje tyrinėjama yranti fizikinė erdvė, kurioje daiktai tėra daiktų simuliacija, o laikas matuojamas informacinio srauto svyravimais. Pertekliniai simboliai, nuorodos ir vaizdiniai ekranuose brėžia naują dimenciją erdvėje, kuri dubliuoja ir perauga į realybę.

Pro langą krentantis dienos ir nakties šviesos spindulys, televizoriaus ekrane įstrigęs ginklas bei savo funkciją praradęs iškreiptos geometrijos stalas ekspozicijos erdvę verčia tiksliai sustatyta veiksmo aikštele. Žvilgsniu tyrinėjamas anamorfinės formos objektas tam tikru kampu įgauna mums lengviau atpažįstamą įprasto stalo pavidalą. Paversta ant kojų, ši geometrinė figūra virsta stalviršiu ir instaliacijoje atsiranda aplinkybės veiksmui, kuris tyrinėjamas formomis balansuojančiomis tarp iliuzijos, mizancenos ir būties-nebūties apibrėžimų. Aplink savo ašį besisukančio šautuvo vamzdis karts nuo karto taikosi į erdvę lyg kameros akis, nematanti savo žiūrovo – ant veidrodinio paviršiaus susidaręs ekspozicijos erdvės atspindys atkuria dabarties įspūdį, tačiau ne jos dalyvius. Atotrūkį tarp esamojo laiko ir jo simuliacijos išryškina į galeriją krentančios dienos ir nakties šviesos projekcija. Instaliacija “A Romance of Many Dimensions” kuria naują, Jean Baudrillard simuliakrų teorijai artimą hiperrealią erdvę, kurioje simuliakras taip sutapatinamas su originalu, kad ilgainiui pats juo virsta ir nutrina ribas tarp simuliacijos ir realybės.

Tomas Sinkevičius (g. 1991) šiuo metu tęsia magistro studijas Konstfack menų mokykloje, Švedijoje.

Viltė Bražiūnaitė (g. 1991) studijuoja Vilniaus dailės akademijoje skulptūros magistro programoje. Instaliacija “A Romance of Many Dimensions” yra tęstinis projektas prasidėjęs menininkams studijuojant fotografijos ir medijos meno bakalauro katedroje 2013-aisiais metais.

1 2 3 8 7 6 5 4

Nuotraukos: Tomas Sinkevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *