Fotoreportažas iš projekto „Laisvės alėjos bohema: atminties vietos“
artnews.ltSpalio 25 d. (penktadienį) viešosiose Laisvės alėjos erdvėse VDU menų galerija „101” pristatė šiuolaikinio meno projektą Laisvės alėjos bohema: atminties vietos. Tai trumpa, bet įsimintina meninė akcija, buvo skirta sužadinti laisvo, maištingo ir kūrybingo gyvenimo mitus, nauju žvilgsniu pažvelgti į Laisvės alėjos (sub)kultūrinio gyvenimo istoriją, kurti atminties ir istorijos dialogą.
Projekto programa:
12 val. prie skulptūros „Žinia” (Laisvės al. ir Ožeškienės g. kampas)
vyko Vitos Gelūnienės ir Edo Carrollo meninė akcija – pasivaikščiojimas Paldieninkas: patirk laisvę naujai. Ši kelionė vyko pietų pertraukos metu („paldieninkais” tarpukario Lietuvoje buvo vadinami susirinkimai, kurių dalyviai „ruošė save meno darbui”),: jos dalyviai buvo pamaitinti „Paldieninko” sriuba, o kelionės pagaigoje – dalinosi specialiai šia proga sukurtu maistu sielai.
16 val. prie Laisvės alėjos fontano įvyko Dainiaus Liškevičiaus performansas Vienos minutės Jurgio Mačiūno portretas, sakantis CIAO!. Skulptorius Dainius Liškevičius sukuūrė vaiduoklišką momentinį kūrinį, tarsi nuorodą į revoliucinius sovietmečio įvykius, kaip svarbią šios vietos kolektyvinę atmintį. Kartu tai buvo Mačiūno pasveikinimas laikinosios sostinės laikų, sovietmečio, esamai ir būsimai Laisvės alėjos bohemai.
17 val. Tado Ivanausko Zoologijos muziejaus kino salėje buvo pristatoma Arno Anskaičio instaliacija Svajūnas. Tai menininko bandymas prisiminti iš dalies tikrą, iš dalies išgalvotą, jauną, nežinomą menininką, aštuntajame dešimtmetyje gyvenusį Kaune.
18 val. buvusioje vyninėje „Taškas A” (Laisvės al. 93) buvo pristatomas Gintaro Česonio projektas Bohemos būvis, 2013, Kaunas. Šiame projekte menininkas ieškojo atsakymų, kas yra bohema. Legenda, praeities reiškinys ar tikrovė ir dabartis?
Kartu buvo pristatomas ir Ingos Likšaitės videoprojektas Dingę, paremtas Gintaro Patacko eilėraščiu ”Myriop išėjusi bohema” (animacija: Claudia Rohrmoser/AU, muzika: Angela Aux /DE).
18 val. 30 min. buvusioje vyninėje „Taškas A” vyko atvira diskusija apie Laisvės alėjos kultūrinio gyvenimo ateitį.
Projekto kuratorė: Daiva Citvarienė.