Fotoreportažas iš parodos „ZOO fotografija. Kaunas. Paskutinis sovietmečio dešimtmetis“ NDG

2011 m. vasario 17 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Vasario 11 d. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaryta paroda „ZOO fotografija. Kaunas. Paskutinis sovietmečio dešimtmetis“. Parodos kuratorės: Margarita Matulytė ir Ieva Mazūraitė-Novickienė.

Paskutinįjį sovietmečio dešimtmetį Kaune susibūrė bemaž pogrindinė (neo)avangardistų fotografų grupė, kurios šerdį sudarė Arūno Kulikausko sutelkti jauni fotografai – Giedrius Liagas, Gintautas Stulgaitis, Visvaldas Dragūnas, Saulius Paukštys. Vilniuje – Algirdas Šeškus, Alfonsas Budvytis, Vytautas Balčytis, o Kaune – Arūno Kulikausko vedami naujų pažiūrų lietuvių fotomenininkai išnaudojo fotografiją ne vizualinei, o konstruktyviai veiklai – savo meninių pasaulių modeliavimui, bandydami išreikšti tai, kas slypi juose pačiuose, susitapatinti su objektu arba parodyti daiktus tokius, kokius menininkas žino, o ne mato.

Nesuprasti fotografų bendruomenės, viešumoje vadinti „plėšriaisiais“, jaunieji fotografai savo kūriniais žymėjo posūkį nuo subjektyvios menininko būsenos reiškimo prie konceptualaus požiūrio į objektą.

Parodos dalyviai: Visvaldas Dragūnas, Arūnas Kulikauskas Giedrius Liagas, Gintautas Stulgaitis, Saulius Paukštys.

Kviečiame peržvelgti parodos atidarymo akimirkas:

Nuotraukų autoriai: Kęstutis Pleita, Vilma Černiauskaitė.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *