Fotoreportažas iš Jono Meko parodos “A few things I want to share with you, my Paris friends” Paryžiuje

2009 m. birželio 2 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Paryžiuje, gegužės 16 – birželio 20 dienomis agnès b. galerijoje “Galerie du Jour” veikia Jono Meko darbų paroda “A few things I want to share with you, my Paris friends”. Paroda skiriama Jono Meko ir agnès b. ilgametei draugystei, tačiau ja taip pat pažymimas Meko prieraišumas ir meilė Prancūzijos sostinei.
Ekspozicija apima paskutinių penkerių metų projektus ir yra Jono Meko filmų, foto, video ir audio darbų mišinys. Jonas Mekas nuo šešto dešimtmečio kalbėdamas apie savo gyvenimą, draugus ir jį supantį pasaulį, toliau tyrinėja naujas meno sritis ir formatus, tokius kaip video instaliacija, tiesioginės muzikos poveikis, internetinis 365 dienų projektas. Šis projektas pirmą kartą pilnas pristatomas viešai, ne internetinėje erdvėje (kur jis pasirodė 2007 m.). Parodoje taip pat pristatomas naujas, 2009 metų pradžioje startavęs meniniko projektas “1001 Nights”, apimsiantis paties Jono Meko, jo draugų ar kitų kino menininkų sukurtas kino/video/audio istorijas. Parodoje galima išvysti pirmus septynis filmus.
Gegužės 30 dieną Jonas Mekas lankėsi Paryžiuje, dalinosi savo parašais, mintimis ir dainomis. Dar viena priežastis – filmo “Walden” DVD ir knygos pasirodymas.

Projektas “Quartets”. Keturių mažų projekų pristatymas, kiekvieno keturiose ekranuose: “Destruction quartet”, “Soho quartet”, “Martin Scorsese “The Departed” filmavime” ir “The education of Sebastian”.

Laiptai, vedantys į tamsų kambarį, kuriame pristatomi pirmi naujo “1001 Nights” projekto filmai ir projekto “To Petrarca” garso įrašas.

356 dienų projektas.

356 dienų projektas (detalė).

“Summer Manifesto” . 40 vasariškų vaizdų iš Jono Meko filmų fotografijų pavidalu. Pirmą kartą projektas buvo pristatytas 2008 metais Serpentine Gallery (London).

Projektas “491 Broadway”. Garsinė nstaliacija; gyvenimo Soho prisiminimas.

Nauji marškinėliai parodos kuratoriui Benn Northover: “I am a cowboy, I do not argue I shoot”.

Reportažą parengė mūsų specialioji korespondentė Austė iš Paryžiaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *